09:57 05.11.2019

Україну було визнано "частково вільною" в новому рейтингу Freedom House "Свобода в мережі"

2 хв читати
Україну було визнано "частково вільною" в новому рейтингу Freedom House "Свобода в мережі"

Україна отримала статус "частково вільної" у новому звіті "Свобода в мережі-2019" міжнародної правозахисної організації Freedom House.

Як повідомляється в тексті звіту, Україна набрала 56 балів з можливих 100.

Експерти Freedom House відзначили високий рівень маніпуляцій громадською дискусією в українському секторі інтернету, зокрема за допомогою дезінформації та проплаченого контенту. Також було відзначено часткову цензуру з обох сторін конфлікту на Донбасі - Україна блокує російські та сепаратистські ресурси; в окупованих районах, у свою чергу, блокується доступ до українських сайтів.

"Україна продовжує блокувати сотні сайтів, зокрема відомі новинні та соціальні медіа-платформи, користуючись деякими непрозорими політиками, багато з яких не відповідають національним і міжнародним нормам. Складно зрозуміти, який саме контент блокується і чому, що сприяє сильній поляризації суспільства, демонструє відсутність прозорості та відповідальності за такі рішення з боку уряду й підриває верховенство права в Україні", - зазначається у звіті.

Щодо окупованих територій України, крім блокування українських сайтів, було зафіксовано арешти користувачів, напади на онлайн-журналістів, а також витіснення українських інтернет-провайдерів, що поставило під загрозу доступ до мережі на цих територіях.

"Свавільна цензура, моніторинг і переслідування користувачів за контент, який вони публікують в інтернеті, а також жорстке регулювання онлайн-простору в російському стилі в контрольованих сепаратистами частинах Донецької та Луганської областей сприяють катастрофічній ситуації зі свободою інтернету на цих територіях", - зазначає Freedom House .

Вище за Україну в рейтингу з пострадянських країн опинився також "частково вільний" Киргизстан і "вільні" Вірменія і Грузія. Нижче розташувалися "невільні" Азербайджан, Білорусь, Казахстан, Узбекистан і Росія.

Країною з невільним інтернетом із 65 проаналізованих було визнано Китай з 10 балами свободи. Лідером рейтингу стала Ісландія, яка набрала 95 балів.

Загалом у світі відзначається зниження свободи в інтернеті, констатують правозахисники. У рекордних 47 країнах з 65, що ввійшли до рейтингу, було зафіксовано арешти користувачів за публікації політичного, соціального або релігійного характеру. Поширення сучасних інструментів контролю послабило можливості користувачів реалізувати своє право на свободу вираження поглядів і громадянську активність в інтернеті.

"Уряди в усьому світі дедалі частіше використовують соціальні мережі для маніпулювання під час виборчих кампаній і контролю за своїми громадянами, спрямовуючи технології в бік цифрового авторитаризму. В результаті цих тенденцій рівень глобальної свободи інтернету знижується вже дев'ятий рік поспіль", - роблять висновок укладачі звіту.

Рейтинг "Свобода в мережі" міжнародної правозахисної організації Freedom House охоплює 65 країн, на які припадають 87% світових користувачів мережі. Події, внесені до останнього звіту, охоплюють період з червня 2018 року по травень 2019 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Харкові "шахед" потрапив до житлової п'ятиповерхівки, інформації про постраждалих немає

Генштаб: По 46 бойових зіткнень зафіксовано на покровському та курахівському, і 30 - на времіївському напрямку

Росія розраховує зберегти дві військові бази в Сирії

США нададуть Україні нову економічну підтримку майже на $440 млн

МЗС України вітає схвалення МАГАТЕ резолюції про неприпустимість атак РФ на інфраструктуру АЕС

Уламки ворожого "шахеда" зафіксовано в Печерському районі Києва

У Моніторинговій місії ООН з прав людини відзначають значне зростання жертв цивільних осіб у Запорізькій області через атаки РФ

Трамп хоче розміщення європейських сил для моніторингу режиму припинення вогню в Україні

Опозиція Грузії не визнає вибори президента, призначені на 14 грудня

Ш/у "Покровське" "Метінвесту" частково зупинило роботу через наближення лінії фронту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА