Інтерфакс-Україна
18:09 05.11.2019

П'ятьом високопоставленим чиновникам Міноборони оголошено підозри в справі про бронежилети

2 хв читати
П'ятьом високопоставленим чиновникам Міноборони оголошено підозри в справі про бронежилети

У вівторок, 5 листопада, слідчі в рамках розслідування провадження про закупівлю для потреб Збройних сил України бронежилетів, велика частина з яких не відповідає заявленим характеристикам, оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення п'ятьом посадовцям Міністерства оборони.

"Сьогодні тільки розпочато оголошення підозр. Станом на сьогодні оголошено п’ять підозр. Усі підозрювані - високопоставлені чиновники Міноборони: керівник Головного управління, два його заступники і два начальника управління", - сказав директор Держбюро розслідувань Роман Труба у вівторок у Києві.

Усім п'ятьом оголошено підозри в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 426 (бездіяльність військової влади, здійснена групою осіб за попередньою змовою) КК України.

За словами Труби, більше ніж 70% бронежилетів прострілюються зі зброї, від якої мають захищати - 79 з 100.

Водночас, як повідомляє прес-служба Генпрокуратури України, "на думку слідства, посадовець ГУ розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, ймовірно діючи умисно та за попередньою змовою з ще чотирма посадовцями зазначеного управління, з квітня 2019 року до червня 2019 року всупереч інтересам служби не виконали дії, які вони мали виконати, що призвело до закупівлі неякісних бронежилетів "Корсар МЗс-1-4" у кількості 11 тисяч на загальну суму близько 100 млн грн".

Згідно з інформацією Генпрокуратури, наразі досудове розслідування триває і вирішується питання про обрання зазначеним особам запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Як повідомлялося, 26 червня директор ДБР Труба повідомив, що співробітники Держбюро і Генпрокуратури України здійснили майже 40 обшуків за місцями проживання деяких посадових осіб Міноборони, працівників комерційних структур і в офісних приміщеннях у рамках розслідування кримінального провадження про закупівлю для потреб Збройних сил України майна за завищеними цінами.

За словами Труби, попередня сума збитків, яких зазнало Міноборони внаслідок завищення цін, становить близько 100 млн грн. Зокрема, йдеться про закупівлю 100 тис. комплектів військової форми за завищеними цінами і 20 тис. бронежилетів, велика частина з яких не відповідає заявленим характеристикам. "Три з п'яти бронежилетів прострілюються", - заявив Труба.

17 липня директор ДБР Роман Труба заявив, що в рамках розслідування факту закупівлі неякісних бронежилетів для Міноборони підозри нікому не висувалися, всі бронежилети, які не відповідають вимогам, вилучило слідство. За словами Труби, під час закупівлі цієї партії бронежилетів не було виконано повну перевірку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог атакував Одесу БпЛА, пошкоджені житлові будинки - Кіпер

Пентагон надає Трампу рекомендації щодо військової допомоги Україні - речник

АЗК "Укрнафти" несуттєво постраждала від вибухів на трасі М06 і продовжує працювати у штатному режимі

ЗСУ ліквідували понад 120 окупантів на Покровському напрямку, всього на фронті 140 боїв - Генштаб

До 24 зросла кількість постраждалих через вибух на трасі М-06 на Житомирщині

Три ЛЕП пошкоджені внаслідок вибуху на Житомирщині, без світла 735 помешкань

Конгресмен США закликав адміністрацію Трампа прояснити ситуацію щодо призупинення постачання зброї Україні

ЄС та Китай провели 13-й стратегічний діалог, обговорили війну в Україні, геополітику та торгівлю

Зеленський: розраховуємо на голос американського бізнесу в наших відносинах зі США

Ситуація щодо інциденту на трасі М-06 на Житомирщині перебуває під особистим контролем Зеленського

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА