Інтерфакс-Україна
15:16 08.11.2019

Необхідно завершити зміни в початковій школі і розпочати в базовій школі - міністр освіти

2 хв читати
Необхідно завершити зміни в початковій школі і розпочати в базовій школі - міністр освіти

 Міністр освіти і науки України Ганна Новосад наголошує, що реформа шкільної освіти та імплементація "Нової української школи" триватимуть.

"Завданням нашого уряду буде завершення змін у початковій школі. Але не менш амбітне завдання - ці зміни перенести і розпочати в базовій школі, в п’ятому-дев’ятому класі. І цей виклик складніший, ніж у першому-четвертому класах, оскільки мова йде про більшу кількість учителів, учителів-предметників, про більшу кількість класів", - сказала вона в місті Обухівка Дніпропетровської області в п'ятницю під час презентації "To do list" змін, які планується впровадити у сферах освіти і науки до кінця 2019 року, протягом 2020 року і загалом протягом наступних п’яти років.

Як повідомляє прес-служба Міносвіти, Новосад зазначила, що поставлено завдання створити таку систему освіти, яка забезпечувала б безперервні можливості навчання, яка б на кожному рівні, від раннього розвитку і до дорослого життя, забезпечувала доступ до якісної освіти і за потреби допомагала розвивати ті компетентності, отримувати ті знання, які потрібні у сучасному світі.

За її словами, важливу увагу приділено розвитку дошкільної освіти. Серед завдань до кінця 2019 року і на 2020 рік, зокрема, формування переліку особистих якостей/умінь дитини після дитсадка, скорочення черги до дошкільних закладів, дослідження якості дошкільної освіти.

"Одна з найамбітніших цілей - забезпечити доступ до дошкільної освіти. Спільно з місцевими органами влади ставимо за мету або побудувати, або реконструювати 100 дитячих садків", - наголосила міністр.

Новосад зазначила, що за п'ять років кожна дитина і в сільській місцевості, і в місті повинна мати доступ до дошкільної освіти, а працівники дошкільних закладів мати гідну оплату праці.

Міністр зазначила, що до Верховної Ради має бути внесено законопроект "Про повну загальну середню освіту", вже в грудні цього року планується запровадити практику пояснення дітям про різні професії - профорієнтації, серед завдань також впровадження електронних підручників, створення 250 нових STEM-лабораторій і 25 лабораторій робототехніки.

Новосад також звернула увагу на проблему доступу до освіти для українців у зоні збройного конфлікту на Донбасі. За її словами, міністерство працює над створенням електронних матеріалів для дистанційної освіти для дітей з тимчасово окупованих територій. Планується психологічний супровід для шкіл у "сірій зоні" та школярів і студентів з окупованих територій. Крім того, міністр вважає, що треба збільшувати можливості для вступу дітей до українських вишів із цих територій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Польські перевізники припинили блокування пункту пропуску "Дорогуськ" на кордоні з Україною – ДПСУ

Ziferblat зі сцени першого півфіналу "Євробачення-2025" подякували Європі за підтримку України

Україна і США підписали додаткові угоди до угоди щодо корисних копалин - Мінекономіки

З початку доби Сили оборони відбили 125 ворожих атак - Генштаб

Україна готова до будь-якого формату переговорів, якщо це допоможе досягти справедливого миру – Єрмак

Блокада українсько-польського кордону польськими перевізниками має бути припинена за рішенням апеляційного суду - ЗМІ

Флот SkyUp Airlines отримав перший літак Airbus A321Neo, - ЗМІ

УЗ оновила електронний бланк квитка до Польщі

Черги на українсько-польському кордоні, попри блокаду ПП " Ягодин – Дорогуськ" відсутні, - Мінрозвитку

Росію на переговорах в Туреччині можуть представляти Лавров і Ушаков

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА