12:02 09.11.2019

Третина жителів ОРДЛО пов'язує поліпшення економіки з інтеграцією в РФ, але більшість впевнена, що відновлювати Донбас повинна Україна

2 хв читати
Третина жителів ОРДЛО пов'язує поліпшення економіки з інтеграцією в РФ, але більшість впевнена, що відновлювати Донбас повинна Україна

35,4% жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) пов'язують поліпшення економічної ситуації з інтеграцією в Російську Федерацію і тільки 3,5% співвіднесли цей варіант з інтеграцією в Україну.

Згідно з оприлюдненими в суботу даними проведеного за допомогою компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп" спільного дослідження Українського інституту майбутнього та "Дзеркала тижня. Україна", 9,9% респондентів переконані в тому, що Україна все-таки може допомогти ОРДЛО стабілізувати економічну ситуацію, надавши "ДНР/ЛНР" широку автономію. 10,9% людей, що проживають на окупованих територіях, влаштовує сьогоднішній баланс сил або створення незалежної держави, а по суті — заморожений конфлікт.

При цьому 26,8% респондентів очікують погіршення ситуації і пов'язують цей процес з поверненням в Україну - неважливо в якому статусі.

Ще 23,1% вважають, що економіка піде вниз у разі самовизначення або заморожування конфлікту. Водночас 6,8% жителів не довіряють російському об'єднавчому сценарію.

При цьому, прогнозуючи поліпшення або погіршення економічної ситуації в своєму регіоні, відповідно 40,2 і 43,3% жителів ОРДЛО не можуть або відмовляються відповісти на запитання: з чим або з ким це може бути пов'язано.

Водночас більше половини жителів ОРДЛО переконані, що фінансувати відновлення зруйнованих війною районів Україна повинна, однак при цьому контроль процесу має взяти на себе Росія.

На запитання "На вашу думку, за рахунок чиїх коштів має бути проведено відновлення Донбасу?" 63,6% опитаних відповіли, що це відповідальність України. 18,5% впевнені, що регіон має впоратися своїми силами, 17% наполягають на фінансуванні з боку США, 16,5% очікують фінансової допомоги від Європейського Союзу. Лише 16% опитаних заявили, що фінансувати відновлення регіону повинна Росія.

При цьому в питанні контролю процесу відновлення результати зворотні – 67% вважає, що контролювати проект має місцева влада, ще 50,2% - що контроль має взяти на себе Росія. Дозволити контролювати відновлення регіону Україні готові тільки 24,9% населення. Довіритися Євросоюзу згодні 8,1%, США - лише 2,4%.

Дослідження проводилося з 7 до 31 жовтня 2019 р. Методом face-to-face опитано 1606 респондентів: 800 — у непідконтрольній частині Луганської і 806 — в непідконтрольній частині Донецької областей. Для розрахунку порівняльної вибірки були використані офіційні статистичні дані 2014 р., скориговані з урахуванням наявних демографічних даних ВПО, які залишили непідконтрольні території. Похибка результатів не перевищує 3,2%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В ЄС готові обговорювати тимчасову відмову від патентів на вакцини проти COVID-19

Найближчим часом система відеомоніторингу Custody Records запрацює ще в п'яти регіонах

У Великій Британії зафіксовано найвищий за останні роки рівень смертності від алкоголізму

У Львівській області почали працювати дві мобільні групи з протидії домашньому насильству

ДБР розслідує загибель прикордонника на озері Тудорове в Одеській області

ВРП підтримує позицію Венеціанської комісії щодо необхідності законодавчого визначення критеріїв доброчесності членів Ради

Генсек ООН вітає готовність США на час відмовитися від патентів на вакцини від COVID-19

Блінкен попередив Київ, що корупція - загроза для демократії

Офіс генпрокурора отримав підтвердження інформації про затримання в Іспанії підозрюваного у вбивстві міліціонерів під час акцій протесту у 2014 році

ОАСК просять заборонити голові ЦВК вносити президентові подання про дострокове припинення повноважень члена комісії Віталія Греня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА