Інтерфакс-Україна
08:15 12.11.2019

НАБУ затримало колишніх і діючих керівників НБУ у справі стабкредиту VAB банку

2 хв читати
НАБУ затримало колишніх і діючих керівників НБУ у справі стабкредиту VAB банку

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали 7 осіб, серед яких колишні і діючі співробітники Національного банку України VAB банку за підозрою в заволодінні коштами стабілізаційного кредиту VAB банку сумою 1,2 млрд грн.

"НАБУ і САП 11 листопада затримали 7 осіб за підозрою в заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України в 2014 році ПАТ "ВіЕйБі Банку". Йдеться про колишніх і діючих посадових осіб Національного банку України, ПАТ "ВіЕйБі Банк" і приватних компаній, пов'язаних з кінцевими бенефіціарами "ВіЕйБі Банку", - сказано в повідомленні на сторінці НАБУ в Фейсбук у понеділок увечері.

Як повідомив екс-нардеп Сергій Лещенко серед затриманих екс-перший заступник глави НБУ Олександр Писарук, який після відходу з Нацбанку працював в МВФ, а нещодавно очолив найбільший в Україні банк з іноземним капіталом Райффайзен банк Аваль. Цю інформацію агентству Інтерфакс-Україна підтвердило інформоване джерело.

Крім того інше джерело уточнило, що серед семи затриманих чотири працівники VAB банку.

У САП підкреслили, що тривають першочергові слідчі дії, встановлюється місцезнаходження інших учасників злочину.

"Вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру і обрання їм запобіжного заходу", - сказано в повідомленні.

Як повідомлялося, НБУ 20 березня 2015 року вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ВіЕйБі Банк (VAB банк, Київ).

За даними НБУ, на початок жовтня 2014 року VAB Банк за розміром активів займав 16-е місце (23,97 млрд грн) серед 166 банків, що діяли в країні. Його власник бізнесмен Олег Бахматюк неодноразово звертався до Фонду гарантування вкладів фізосіб і НБУ з пропозицією реструктуризувати борги, але Нацбанк відхилив його пропозиції і вимагає негайно стягнути заборгованість за кредитами рефінансування.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Заяви РФ щодо продовження війни у 2026 р. потребують сміливості наших партнерів

Графіки відключення електроенергії діятимуть у четвер майже по всій Україні

Орбан заявив, що Єврокомісія зняла питання щодо використання російських заморожених активів з порядку денного Ради ЄС

Зеленський та Павел обговорили ситуацію на фронті та продовження чеської ініціативи

"Слуга народу" обрала новим лідером партії першого віцеспікера парламенту Корнієнка - Арахамія

Рішення саміту ЄС матимуть наслідки як для України, так і для самого Союзу

В Запорізькому районі росіяни атакували дроном цивільне авто, двоє поранених

До українських вишів з окупованого Криму вступає майже на 90% менше дітей, ніж до вторгнення, - представниця президента в АРК

Аварійно-рятувальні роботи в Запоріжжі завершено: 30 постраждалих, зокрема 5 дітей – МВС

УЧХ допомагає постраждалим після авіаудару РФ по Запоріжжю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА