Інтерфакс-Україна
08:03 19.11.2019

Україна має достатні запаси газу і вугілля для проходження опалювального сезону навіть без транзиту

1 хв читати
Україна має достатні запаси газу і вугілля для проходження опалювального сезону навіть без транзиту

Україна накопичила значні запаси природного газу в підземних сховищах і вугілля на складах теплоелектростанцій, які дозволять пройти зиму навіть у разі переривання транзиту газу з 1 січня 2020 року, повідомив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель.

"Це означає, що Україна цієї зими, навіть без транзиту не замерзне", - сказав він в ефірі телеканалу ICTV в понеділок увечері.

За його словами, традиційно найбільші ризики можуть виникнути в лютому-березні, коли запаси в ПСГ стануть менше. Одночасно проведені оператором ГТС стрес-тести вказують, що навіть у пікові дні максимального споживання країна зможе задовольнити потреби українських споживачів у газі.

Оржель також повідомив, що уряд розробляє механізми недопущення різкого підвищення цін на газ взимку для споживачів країни.

Як повідомлялося, станом на 16 листопада 2019 року Україна має 21 млрд 530,2 млн куб. м у своїх ПСГ, що перевищує показник запасів 16 листопада 2018 року на 27,1%, 16 листопада 2017 року - на 29,3%, 16 серпня 2016 року - на 52,5%.

Запаси вугілля на складах теплових електростанцій енергогенеруючих компаній (ГК ТЕС) України складають 2 млн 242,7 тис. тонн, що вище торішніх запасів на 33,6%.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Австралія готова брати участь у миротворчій місії в Україні - прем'єр

Стубб: Путін не хоче миру або перемир’я, тому просто тягне час

Нацгвардійці відбили штурм росіян на Часів Яр, знищено або уражено щонайменше 10 одиниць техніки

Від російських обстрілів постраждали двоє дітей у Нікополі

Канцлер ФРН: Росія має припинити атаки і нарешті зробити мир можливим

Сибіга: Україна, як ніхто інший, зацікавлена у припиненні розпочатої Росією війни

Стубб: Коаліція охочих об'єднана і сповнена рішучості досягти тривалого і справедливого миру для України

Очільник КМВА пообіцяв скасувати розпорядження про підвищення тарифів на управління будинками

Спікер МЗС України назвав Лукашенка "тарганом" за образу на адресу Зеленського

Генштаб ЗСУ: На покровському напрямку російські загарбники здійснили 21 атаку, 20 вже відбито

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА