10:31 21.11.2019

Будівля кінотеатру "Київ" непридатна для використання за призначенням - КМДА

3 хв читати
Будівля кінотеатру "Київ" непридатна для використання за призначенням - КМДА

Будівля столичного кінотеатру "Київ" перебуває у стані, непридатному для використання за призначенням, повідомляє прес-служба Київської міськдержадміністрації.

Оцінку стану будівлі здійснив Науково-дослідний інститут інноваційного будівництва Української академії наук на замовлення орендаря ТОВ "Сінема-Центр".

"Як показало обстеження кінотеатру "Київ", його приміщення нищівно експлуатувалось роками, сюди не вкладалось жодної копійки, а відвідувачі щодня опинялись у небезпеці. Дах у жахливому стані, пліснява на стелі, пожежні виходи замуровані, а у підвалі руйнуються несучі конструкції", - заявив директор КП "Київкінофільм" Денис Хомич.

Також фахівці встановили, що в будівлі відсутні системи димовидалення, оповіщення про пожежу, автоматизовані системи протипожежного захисту, захист від блискавок. Системи внутрішнього протипожежного водопостачання і система автоматичної пожежної сигналізації перебувають у неробочому стані. Металеві конструкції не забезпечують клас вогнетривкості R60, а евакуаційні виходи не відповідають нормам експлуатації під час пожежі.

Хомич уточнив, що попередній орендар кінотеатру не допускав співробітників міських служб до огляду приміщень. Здійснити оцінку стану будівлі стало можливо лише після того, як було розірвано договір оренди.

"Ми хочемо, щоб кінотеатр якомога швидше знов прийняв відвідувачів та проводив кінофестивалі, тому чекаємо депутатів-членів комісії та засоби масової інформації прийти на обговорення подальших дій щодо приведення кінотеатру до належного стану", - наголосив він.

Як повідомлялося, наприкінці грудня 2018 року в медіа з'явився коментар директора Департаменту культури КМДА Діани Попової, в якому йшлося про плани передати кінотеатр під егіду КП "Київкінофільм", мотивуючи це сумнівами у платоспроможності тодішнього орендаря.

14 січня директор Департаменту комунальної власності Андрій Гудзь та заступник голови КМДА Володимир Слончак озвучили плани оголосити конкурс на оренду кінотеатру зі стартовою ціною приблизно в 700 тис. грн/міс. За словами Слончака, в конкурсі "переможе той, хто запропонує найбільшу орендну плату". При цьому представники міської влади обіцяли, що цільове призначення кінотеатру не може бути змінено, оскільки він є пам'яткою архітектури місцевого значення.

Заступник голови КМДА звернув увагу, що площа кінотеатру - 7131 кв. м, орендна плата становить 47 тис. грн на місяць. За його словами, орендар уклав також чотири договори суборенди на площу 886 кв. м, за яку орендар отримував 208 тис. грн.

Кінотеатр було передано в оренду товариству ТОВ "Культурний центр кінотеатр "Київ" рішенням КМДА в 1998 році. Договір оренди було укладено на десять років терміном до 4 січня 2009 року і було пролонговано до 4 січня 2019 року. КМДА стверджує, що у встановлені законом терміни направила орендарю два листи про непродовження договору оренди. Керівництво кінотеатру отримання цих листів заперечувало і подало до суду.

У квітні на відкритому аукціоні з оренди приміщення кінотеатру "Київ" перемогло ТОВ "Сінема-Центр" із пропозицію 2,1 млн грн на місяць. Термін дії договору оренди становить десять років. Протягом цього терміну Київська міська рада не ухвалюватиме рішення про приватизацію цього об'єкта. У разі невиконання орендарем умов договору, питання вирішуватиметься в судовому порядку.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Монахова: На сьогодні я не ініціюватиму переписування закону про мову або відкладення його імплементації

Україна певною мірою дослухатиметься в законодавчій роботі до висновків Венеціанської комісії щодо закону про державну мову - Монахова

Мовний омбудсмен у справі про напад на волонтера в Бахмуті: Потрібно дочекатися результатів слідства

Українська поліція готова патрулювати звільнені території Донбасу, коли РФ поверне нам кордон, - Аваков

Україна у вівторок представить свою позицію в спорі з РФ щодо єврооблігацій на $3 млрд у Верховному суді Великої Британії

Помер екс-мер Москви Лужков

ООС: На ділянці розведення у Станиці Луганській перебувають представники збройних формувань із нашивкою "СЦКК"

У Чехії внаслідок стрілянини в лікарні загинули шестеро осіб - ЗМІ

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент оголосив голодування до вирішення питання української церкви на півострові

Зеленська ініціює приєднання України до "Партнерства заради миру Біарріц"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА