11:38 22.11.2019

Президент Молдови пропонує анулювати борг Придністров'я за газ у $6,2 млрд

2 хв читати
Президент Молдови пропонує анулювати борг Придністров'я за газ у $6,2 млрд

Президент Молдови Ігор Додон вважає, що в разі врегулювання придністровського конфлікту борги Тирасполя за газ має бути анульовано.

В ефірі телеканалу PROTV-Chisinau він нагадав, що облік споживання газу ведеться окремо щодо правого і лівого берега Дністра.

"Борг Придністров'я перед "Газпромом" у розмірі $6,2 млрд є обов'язком дочірньої компанії російського концерну - "Молдова-газ". Це не може бути обов'язком уряду Республіки Молдова, це не може бути обов'язком, який мають сплачувати громадяни Молдови", - сказав Додон.

За його словами, є різні вирішення цієї проблеми. "Для погашення цього боргу є активи компанії "Молдова-газ" у Придністровському регіоні. В принципі вони відповідають цими активами. У разі, якщо буде таке рішення погасити борг. Але я вважаю, що в момент політичного врегулювання придністровського конфлікту ці борги має бути анульовано",- заявив Додон.

Під час візиту прем'єр-міністра Молдови до Москви цього тижня обговорювалися питання погашення боргу за газ. Пізніше голова "Молдова-газ" Вадим Чебан уточнив, що йшлося про поточні борги Молдови, але не про борг Придністров'я.

Під час першого візиту до Москви після вступу на посаду президента 17 січня 2017 року Додон заявив, що "борг Придністров'я за газ є боргом Молдови". Однак потім президент уточнив, що це не борг Молдови, він утворився в результаті відносин між двома економічними агентами - "Газпромом" і "Молдова-газом".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА