13:53 22.11.2019

Бахматюк вважає незаконним його оголошення в розшук

3 хв читати
Бахматюк вважає незаконним його оголошення в розшук

Міністерство внутрішніх справ України за заявою Національного антикорупційного бюро (НАБУ) внесло екс-власника VAB Банку Олега Бахматюка до переліку осіб, які переховуються від влади, тоді як сам Бахматюк заявив агентству "Інтерфакс-Україна", що наразі перебуває у справах за кордоном і готовий спілкуватися зі слідчими через адвокатів або за допомогою відеозв'язку.

"Це чергова маніпуляція. Наші міжнародні адвокати здивовані такою позицією. Є адвокати, є мої права як громадянина України. Ми готові спілкуватися зі слідчими, надавати документи. Хочемо розуміння процесу і конструктивного діалогу", - сказав бізнесмен агентству "Інтерфакс-Україна" телефоном у п'ятницю.

Він наголосив, що йому не було пред'явлено ні підозри, ні повістки.

"Не можна вручати підозру, просто вивішуючи її на стовпі", - нагадав Бахматюк свою позицію щодо повідомлення НАБУ від 13 листопада про заочне повідомлення йому про підозру у справі про стабкредит VAB Банку.

Бізнесмен повідомив, що його адвокати оскаржуватимуть дії правоохоронців в судах, зокрема і в міжнародних.

Бахматюк ще раз наголосив, що справа НАБУ про стабкредит VAB Банку надумана. За його словами, заяви, зокрема від міжнародних партнерів, на підтримку екс-першого заступника голови НБУ Олександра Писарука щодо відсутності змови про стабкредит свідчать і про невинуватість бізнесмена.

Екс-голова VAB Банку висловив сподівання на ухвалення Вищим антикорупційним судом України незалежного і справедливого рішення.

Він ще раз наголосив, що ця ситуація негативно впливає на роботу належних йому великих агрохолдингів "Укрлендфармінг" та "Авангард" і перешкоджає переговорам з інвесторами про залучення фінансування для виплати за боргами перед банками.

"Укрлендфармінг" у п'ятницю розповсюдив заяву, в якій назвав дії НАБУ про оголошення в розшук Бахматюка "політично мотивованими, юридично абсурдними", а також повідомив про конфлікт інтересів у цій справі голови НАБУ Артема Ситника. За даними холдингу, в п'ятницю суд мав розглянути апеляцію на рішення суду першої інстанції про адмінстягнення з голови НАБУ за протоколом про корупційне діяння у вигляді незадекларованого відпочинку в Рівненській області, проте Ситник на засідання суду не прийшов, а суддя заявив про самовідвід. В "Укрлендфармінг" вважають, що в разі програшу апеляції Ситник змушений буде піти у відставку.

"Ця справа підтверджує заяви про існування конфлікту інтересів у Артема Ситника у справі VAB-Банку, адже ключовий свідок, який і оплачував елітний відпочинок директора НАБУ - Микола Надейко, дав свідчення проти Ситника, які підтвердились фінансовими документами. Микола Надейко - радник сестри Олега Бахматюка", - наголошується в повідомленні агрохолдингу.

Згідно з ним, Ситник через довірену особу нібито просив Надейка змінити свідчення у цій справі, проте останній відмовився надавати неправдиві свідчення і заявляє, що готовий пройти детектор брехні, щоб довести правдивість своїх свідчень, уже доведених слідством.

"Справа НАБУ проти Олега Бахматюка вочевидь використовується Ситником із метою тиску на свідка", - вважають у "Укрлендфармінг".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА