Влада повинна негайно організувати роботу щодо запобігання екокатастрофи в Одесі через аварію танкера "Delfi" - нардеп Плачкова
Влада повинна негайно організувати роботу щодо запобігання екологічної катастрофи в Одесі, яка може статися через аварію судна "Delfi", вважає народний депутат від фракції "Опозиційна платформа - за життя" Тетяна Плачкова.
Вона підкреслила, що після витоку із затонулого танкера значної кількості паливно-мастильних матеріалів рівень забруднення морської води в епіцентрі аварії перевищує норму в 157 разів. Однак представники влади лише повідомляють, що тримають ситуацію під контролем і рекомендують утриматися від купання.
"Уже зараз можна говорити, що це початок масштабної екологічної катастрофи, тому що такий стан є критичним для підводного світу. І поки люди, розважаючись, влаштовують Селфі біля танкера, я не бачу жодної серйозної реакції влади на ці події", - написала нардеп на своїй сторінці в Фейсбуці в понеділок.
Політик підкреслила, що держава повинна не відокремлено стояти, а кинути всі сили на вирішення цієї проблеми в Одесі, адже вона стосується всієї України.
"Але влада цього ніби не помічає. На жаль, особи нові, а проблеми залишаються колишніми, та ще й ростуть з турбошвидкістю!", - резюмувала Плачкова.
Як повідомлялося, в Одеській затоці зазнав лиха танкер "Delfi" під прапором Молдови, який зірвало з якоря.
Як пояснила Адміністрація морських портів України, спочатку зазначене судно перебувало в нейтральних водах і не подавало заявок на вхід до Одеського чи Південного морських портів. Але згодом воно подало сигнал про те, що зазнає лиха без палива, з непрацюючим двигуном. У зв'язку з цим рятувально-координаційний центр "Одеса" прийняв сигнал та почав вживати заходів, спрямованих на ліквідацію аварійної ситуації. Із судновласником було узгоджено буксирування танкера для постановки до вільного причалу в порту "Очаків".
У ніч на 22 листопада Delfi вдалося закріпитися якорем на відстані близько однієї милі від берега в районі пляжу "Дельфін". Проте, за даними АМПУ, о 5:00 повільний дрейф відновився.
Увечері 22 листопада рятувальникам вдалося евакуювати з судна трьох членів екіпажу. Їх госпіталізували, лікарі повідомили про перевтому та переохолодження.
23 листопада в.о. голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов повідомив, що фахівці встановили перевищення вмісту нафтопродуктів в епіцентрі події у 157 разів.