08:52 28.11.2019

Китай вживе заходів у відповідь на ухвалення США закону про ситуацію в Гонконзі

2 хв читати
Китай вживе заходів у відповідь на ухвалення США закону про ситуацію в Гонконзі

Китай попередив США, що може прийняти відповідні контрзаходи у відповідь на ухвалення закону "Про права людини та демократію в Гонконзі", відповідальність за їхні наслідки лежатиме на американській стороні, заявило в четвер МЗС КНР.

"Ми закликаємо американську сторону не займати вперту позицію, інакше китайська сторона вживатиме рішучих заходів із протидії, і всі наслідки за це нестимуть США", - йдеться в поширеній відомством заяві.

У ній наголошується, що нові закони стосовно Гонконгу - "це серйозне втручання в справи Гонконгу, серйозне втручання у внутрішні справи Китаю, грубе порушення міжнародного права й основних норм міжнародних відносин, це неприхована гегемонія, проти якої рішуче виступають китайський уряд і народ Китаю".

"Ми заявляємо американській стороні, що Гонконг - це китайський Гонконг, що всі справи Гонконгу є виключно внутрішніми справами Китаю, будь-які іноземні уряди та сили не мають права втручатися в них", - наголосило МЗС КНР.

Ці закони, йдеться в заяві, вкотре "продемонструють китайському населенню, зокрема співвітчизникам у Гонконзі, зловісні наміри та гегемоністську природу Сполучених Штатів".

Як поінформував президент США Дональд Трамп, він підписав два законопроекти щодо Гонконгу, раніше подані двома палатами американського Конгресу.

"Я підписав ці законопроекти з поваги до президента Сі (голова КНР Сі Цзіньпін - ІФ), Китаю і народу Гонконгу. Вони вводяться в дію з надією, що лідери та представники Китаю та Гонконгу зможуть мирно врегулювати розбіжності, що сприятиме загальному довгостроковому миру та процвітанню", - йдеться в поширеній заяві Трампа.

Раніше повідомлялося, що Палата представників і Сенат американського Конгресу узгодили та схвалили законопроект "Про права людини та демократію в Гонконзі" на підтримку протестних виступів у місті.

Відповідно до нього держдепартамент має щонайменше один раз на рік підтверджувати Конгресу, що Гонконг зберігає достатню автономію, щоб для нього зберігалися пільгові умови для торгівлі зі Сполученими Штатами. Він також передбачає санкції проти влади міста за порушення прав людини.

Другий законопроект забороняє постачання гонконгській поліції засобів, які можуть бути використані для розгону демонстрацій: сльозогінного та перцевого газів, гумових куль і електрошокерів. Обидва документи було передано на підпис президентові.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА