Інтерфакс-Україна
19:20 29.11.2019

Олег Бахматюк і його сестра для захисту активів, переговорів із кредиторами й уникнення політичного переслідування перебувають за кордоном за відомими правоохоронцям адресами

4 хв читати
Олег Бахматюк і його сестра для захисту активів, переговорів із кредиторами й уникнення політичного переслідування перебувають за кордоном за відомими правоохоронцям адресами

Оголошення в розшук екс-власника VAB Банку (Київ) Олега Бахматюка, його сестри Наталії Василюк і екс-голови правління банку Дениса Мальцева безпідставне: правоохоронці поінформовані про точні адреси їх місцезнаходження і готовність брати участь у процесуальних діях, згідно з українським законодавством, повідомила адвокат Тетяна Козаченко.

"Необхідність перебування їх у Європі цілком обґрунтована. Це питання обрання способу захисту, який дає можливість уникати політичного тиску, маніпуляцій і гарантувати безпеку бізнесу, оскільки є всі підстави вважати, що під виглядом досудового провадження існують ризики захоплення активів компаній "Укрлендфармінг" і "Авангард" (їхній власник Бахматюк - ІФ) з боку представників влади", - сказала вона агентству "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

Козаченко зазначила, що адвокати ще 25 листопада зробили запит до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про ознайомлення з матеріалами про підстави оголошення в розшук.

"Нам сказали, що відповідь відправлено поштою. Така формалізована відповідь не вирішує головне завдання - права своєчасно бути ознайомленим, у чому саме людину обвинувачують. Через чотири дні нам невідомі підстави такого розшуку, ми не ознайомлені з документами, до матеріалів справи не допущені", - констатувала адвокат.

Вона також повідомила, що правоохоронці були офіційно поінформовані про місце проживання підозрюваних ними осіб із зазначенням точних адрес на підтвердження того, що вони не переховуються, а отже, немає підстав для оголошення їх у розшук.

Козаченко нагадала, що досі правоохоронці відправляли документи за адресами, за якими, як їм було відомо, підозрювані не перебувають, або насилали документи поштою житлово-експлуатаційним підприємствам.

"Ніхто не переховується!" - наголосила адвокат.

За її словами, вжиті захистом дії спрямовані на уникнення будь-яких маніпуляцій і проведення слідчих дій без повідомлення особам, згідно з законодавством.

Козаченко також заявила, що перебування її клієнтів за кордоном не перешкоджає слідству, українське законодавство дозволяє здійснювати розслідування, коли учасники справи перебувають у країнах Європи.

За її словами, такі дії захисту спрямовані на уникнення маніпуляцій і тиску з боку влади, сприяння забезпеченню об'єктивного та неупередженого розслідування.

Адвокат також нагадала, що міжнародні кредитори "Укрлендфармінгу" й "Авангарду" вже звернулися до українського уряду в зв'язку з розслідуванням у справі VAB Банку та ризиками знецінення їхніх інвестицій в Україну, в зв'язку з чим стоїть завдання гарантувати безпеку активів компаній і продовження їх роботи.

Як повідомлялося, МВС України минулого тижня за заявою НАБУ оголосило в розшук Бахматюка та його сестру, гендиректора "Авангарду" Василюк у справі про видачу Нацбанком восени 2014 року стабілізаційного кредиту на 1,2 млрд грн (близько $50 млн за поточним курсом) VAB Банку, власником якого на той час був Бахматюк. Раніше детективи НАБУ повідомили про підозру в цій справі екс-першому заступнику глави НБУ Олександру Писаруку, члену Ради НБУ Миколі Каленському та главі банківського нагляду Аллі Шульзі, а також іще чотирьом особам, пов'язаним із банком та компаніями ULF. Наразі цих осіб відпустили під заставу.

Нацбанк стверджує, що борг неплатоспроможних VAB Банку і банку "Фінансова ініціатива", що належали Бахматюку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб становить 11 млрд грн, НБУ - 10,6 млрд грн. Зокрема, борг перед центробанком забезпечений особистим поручительством бізнесмена на 8,6 млрд грн і майновими поручительствами його компаній.

Бахматюк заявив агентству "Інтерфакс-Україна", що відкидає всі обвинувачення і пропонує Фонду гарантування вкладів поетапно погасити 8 млрд грн заборгованості: 500 млн грн гарантійного внеску і по 1 млрд грн щорічно. На його думку, ця справа сфабрикована, і її метою, зокрема, є зірвати досягнення домовленостей із кредиторами. Бізнесмен звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням втрутитися в ситуацію.

Група міжнародних кредиторів групи "Укрлендфармінг" листом від 15 листопада група запропонувала прем'єру України Олексію Гончаруку, міністрам фінансів і економіки Оксані Маркаровій і Тимофію Милованову обговорити можливість настання негативних наслідків для сукупних боргових вимог до агрохолдингів у зв'язку з новим розвитком правової ситуації навколо Бахматюка та ULF. Копію листа направлено також главі Офісу президента Андрію Богдану та першому заступнику глави Нацбанку Катерині Рожковій.

У листі уточнюється, що загальна сума тіла боргових зобов'язань групи ULF становить близько $1,65 млрд і складається з близько $1,25 млрд боргових зобов'язань перед міжнародними кредиторами та близько $400 млн - перед українськими банками (зокрема державними Укрексімбанком, Ощадбанком).

"Укрлендфармінг" є найбільшим агрохолдингом у Євразії. Вирощує зернові, виробляє яйця і яєчні продукти, вирощує велику рогату худобу, здійснює дистрибуцію техніки, добрив і насіння.

До структури холдингу входять 16 елеваторів, 216 горизонтальних зерносховищ, п'ять насіннєвих заводів, 19 птахофабрик, 10 ферм із вирощування курей-несучок, три репродуктори, три селекційні господарства, шість комбікормових заводів, завод із виробництва яєчних продуктів "Імперово Фудз", три склади тривалого зберігання яєць, шість цукрових заводів, 19 м'ясокомбінатів і два заводи з виробництва шкіри.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бельгія надасть Україні 150 млн євро технічної допомоги в межах проєкту BE-Relieve Ukraine

Президент Фінляндії обговорив із Зеленським ситуацію на фронті

Мінрозвитку підготувало зміни до правил перевезення домашніх тварин

Поліцейські повідомили про підозру підліткам, причетним до вбивства жителя Прикарпаття

Омбудсман України звернувся до ООН та МКЧХ у зв'язку з черговим розстрілом полоненого

Чеська гуманітарна організація "Людина в біді" допомагатиме з відновленням бізнесу на Херсонщині

Зеленський підписав євроінтеграційний закон про хміль та хмелепродукти

ГУР отримало вертоліт Sikorsky S-76A для здійснення медичної евакуації

Антикорупційні органи повідомили про нову підозру ексзаступнику керівника Офісу президента Смирнову

Зустріч "коаліції охочих" щодо безпеки в Чорному морі є технічною, потім країни представлять свої напрацювання - МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА