08:12 30.11.2019

Потенційне пряме постачання газу з РФ може бути тільки за неполітичною ціною, прив'язаною до європейського індикатора

2 хв читати
Потенційне пряме постачання газу з РФ може бути тільки за неполітичною ціною, прив'язаною до європейського індикатора

Потенційне пряме постачання газу з Російської Федерації, яке пропонує в пакеті з транзитом під час нинішніх переговорів російська сторона, може бути тільки не за політичною ціною, яка буде прив'язана до європейського індикатора, і на такій позиції наполягає Україна, зазначає міністр енергетики і захисту довкілля України Олексій Оржель.

"Коли ми говоримо зараз з російською стороною, то у нас дуже чітка, відверта і чесна позиція: ми говоримо, що якщо ми з вами (Росією - ІФ) і можемо домовлятися про пряме постачання, якщо потенційно, в комплексі, в пакеті з транзитом, тому що так Росія ставить питання, таку умову, то ціна обов'язково повинна бути прив'язана до європейського індикатора", - сказав він в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна" в п'ятницю ввечері.

Оржель підкреслив, що Україна в жодному разі не може більше отримати "політичну" ціну на газ. "Ми повинні брати індикатор Європи, і якщо в Європі ціна знижується, а, згідно з відповідними оцінками, в Європі найближчим часом можливе збільшення пропозиції та інфраструктури LNG, ми, відповідно, прив'язуємося формульно до ціни Європи", - вказав він.

Міністр зазначив, що ніхто не приховує, що російська сторона пропонує пакетну домовленість. "Вона (російська сторона - ІФ) говорить про те, що транзитний контракт, обсяги, безпосереднє пряме постачання. З нашого боку дуже аргументована позиція щодо виконання рішень арбітражів. І це є загальним таким комплексним рішенням, в якому має бути вироблена спільна позиція, прийнятна для всіх сторін", - пояснив він.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА