07:22 02.12.2019

Глава нової Єврокомісії вважає ЄС синонімом майбутнього

2 хв читати
Глава нової Єврокомісії вважає ЄС синонімом майбутнього

Для старту роботи нової Європейської комісії (ЄК) важко було б уявити кращу дату, ніж день десятиліття Лісабонського договору про Євросоюз, заявила в неділю голова ЄК Урсула фон дер Ляєн.

1 грудня 2019 року Європейська комісія нового складу приступила до своїх повноважень.

"Відсьогодні ми (нова Єврокомісія - ІФ) стали хранителями договорів, депозитаріями духу Лісабона. Я відчуваю цю відповідальність. Це відповідальність до наших попередників, до наших матерів і батьків-засновників (союзу - ІФ) і всього того, чого вони домоглися", - сказала глава ЄК на урочистій церемонії 10-річчя Лісабонського договору в брюссельському Будинку європейської історії.

"Але це також відповідальність щодо наших дітей. Відповідальність у тому, щоб залишити їм сильніший союз, ніж той, який ми успадкували", - додала фон дер Ляєн.

За її словами, для неї "історія європейського проекту - це також сімейна історія". Вона нагадала, що її батько був безпосереднім учасником цього проекту, тому європейська спадщина для неї "набуває майже особистого виміру".

"Але Європа - це не тільки скарб, яке нам заповідано у спадок. Європа - це синонім майбутнього. Нам усім належить будувати Європу камінь за каменем, день за днем", - продовжила глава Єврокомісії.

"Європа переживає швидкі зміни. Ми несемо відповідальність за те, щоб сприяти цим змінам, не залишивши нікого осторонь, захищаючи наших співгромадян з їх мріями і прагненнями", - заявила фон дер Ляєн.

Крім голови Єврокомісії, в церемонії брали участь голова Європейської ради Шарль Мішель, голова Європарламенту Давид Сасолі і глава Європейського центробанку Крістін Лагард.

На завершення церемонії глави Євроради і Європарламенту символічно вручили фон дер Ляєн екземпляр Лісабонського договору як голові Єврокомісії, яка вважається в ЄС "берегинею договорів".

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА