10:24 02.12.2019

КС у вівторок розгляне подання про положення закону про ДБР

2 хв читати
КС у вівторок розгляне подання про положення закону про ДБР

Велика палата Конституційного Суду України у вівторок, 3 грудня, розгляне справу про конституційність положень закону про "Про Державне бюро розслідувань" від 12 листопада 2015 року № 794-VIII.

"3 грудня о 10:00 Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини першої, пункту 1 частини третьої статті 11 Закону України "Про Державне бюро розслідувань" від 12 листопада 2015 року № 794–VIII", - повідомляє прес-служба КС у понеділок.

Зазначається, що автори клопотання оскаржують положення закону в частині закріплення повноважень президента України призначати на посаду директора ДБР, визначати трьох членів комісії з проведення конкурсу на обіймання посад директора бюро, його першого заступника та заступника.

Так, на думку нардепів, ст.106 Конституції України, не передбачає призначення президентом керівників центральних органів виконавчої влади (зокрема директора ДБР), членів конкурсної комісії з відбору керівників будь-яких центральних органів виконавчої влади.

Як повідомлялося, 29 серпня Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 45 народних депутатів щодо відповідності Конституції країни (конституційності) деяких положень закону "Про Державне бюро розслідувань" від 12 листопада 2015 року №794-VIII.

Парламентарії, зокрема, в своєму поданні просять перевірити на відповідність Конституції України (конституційності) частини першої, пункту 1 частини третьої статті 11, пунктів 1, 3 частини другої статті 23 Закону України "Про Державне бюро розслідувань".

Зокрема, йдеться в тексті подання, нардепи просять КС перевірити на відповідність статтям Конституції України та визнати неконституційними згадані вище положення закону "Про ДБР" щодо повноважень президента України призначати на посаду директора бюро, трьох членів комісії з проведення конкурсу на обіймання посади директора ДБР, його першого заступника та заступника.

Також нардепи просять суд перевірити на конституційність положення закону щодо інформування директором Держбюро розслідувань президента України з основних питань діяльності ДБР і його підрозділів, про виконання покладених на них завдань і щорічного подання главі держави письмового звіту про діяльність бюро за попередній рік і визнати ці положення неконституційними.

27 вересня КС відмовив у відкритті провадження у справі за поданням 45 народних депутатів щодо відповідності Основному закону норм закону про Державне бюро розслідувань (ДБР), у яких йдеться про звіт директора ДБР перед президентом, парламентом та урядом.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Учні зможуть підтягнути знання з предметів на індивідуальному занятті в школі за держкошт - Новосад

В Україні з'являться реєстри учнів та вчителів - Новосад

Зеленський вшанував пам'ять загиблих "кіборгів"

Чотирьох російських акторів не пустили в Україну - Держприкордонслужба

Допуск до школи невакцинованих дітей буде відповідальністю керівника навчального закладу - Новосад

Україна та Грузія заявили про перешкоджання морським пошуково-рятувальним операціям з боку Росії

Учителі російськомовних шкіл пройдуть підготовку у зв'язку з переходом на українську мову викладання - Новосад

Зеленський: Для України Голодомор - це не соціальна чи економічна трагедія, це - геноцид

У ДТП на Закарпатті постраждали 9 людей, з яких двоє діти - поліція

Зеленський вважає, що Путін розуміє його позицію: Україна - незалежна країна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА