Інтерфакс-Україна
10:34 10.12.2019

Зеленський: У Мінську буде узгоджено три прості "гуманітарні" точки для розведення сил до кінця березня

2 хв читати
Зеленський: У Мінську буде узгоджено три прості "гуманітарні" точки для розведення сил до кінця березня

 Президент України Володимир Зеленський розповів, що в рамках ТКГ у Мінську буде узгоджено поки що три прості "гуманітарні" точки для подальшого розведення сил на Донбасі до кінця березня, про що домовилися в Парижі.

"Усі сторони вимагали розведення уздовж всієї лінії розмежування, всі сторони. Я пояснив статистику, яка в мене є, і ту практику, й показав, що ми швидше дозволили, ніж та сторона. Але за шість місяців ми розвели три точки. Тому якщо порахувати 408-409 км контактної лінії, то ми розводитимемо 20 років", - сказав він на брифінгу для українських ЗМІ в Парижі в ніч на вівторок після "нормандського саміту".

Зеленський зазначив, що в разі швидшого розведення і на більших ділянках можна повністю розвести сили за 6-8 років.

"Це складна ситуація. Але ми сказали, що маємо допомагати людям. Давайте говорити про гуманітарні точки. Наприклад, як Станиця Луганська. Тобто не про Щастя або Дебальцеве, де ми не можемо (розводити зараз сили - ІФ), стратегічно, політично й по-людськи", - пояснив він.

Зеленський зазначив, що тому йшлося про "гуманітарні точки", де є якийсь міст, перехід". "Був начальник Генерального штабу пан Хомчак. Я йому сказав підготувати три найпростіші точки, які справді допоможуть у гуманітарному напрямі й не є небезпечними", - сказав він.

За словами президента, ці точки є, і вони узгоджуватимуться в рамках ТКГ у Мінську.

"Ми прописали, що можемо до кінця березня. Тому я хочу, щоб це були якісь прості точки", - додав Зеленський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Німеччина просить США звільнити німецький підрозділ "Роснєфті" від санкцій — ЗМІ

ЄС загрожує криза через обмеження Китаю на експорт рідкоземельних елементів - ЗМІ

ЄС не підтримав кредит Києву на €140 млрд із заморожених російських активів через позицію Бельгії - ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 103 ворожі атаки - Генштаб

Президент Єврокомісії: лідери ЄС обговорювали фінансування України саме з основою іммобілізованих росактивів

Кошта: лідери ЄС досягли трьох важливих домовленостей щодо України

Лідери ЄС засудили підтримку РФ третіми країнами – заява до висновків саміту ЄС

Лідери ЄС вітають ухвалення 19-го пакету санкцій для РФ – заява до висновків саміту ЄС

ЄС засудив атаки РФ на енергетичний сектор України – заява до висновків саміту ЄС

ЄС знову не зміг ухвалити рішення щодо відкриття переговорних кластерів з Україною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА