19:28 13.12.2019

САП завершила розслідування справи про заволодіння $20 млн "Ощадбанку" його працівниками і представниками групи "Креатив"

3 хв читати
САП завершила розслідування справи про заволодіння $20 млн "Ощадбанку" його працівниками і представниками групи "Креатив"

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) у п'ятницю ухвалили рішення про достатність зібраних доказів для складання обвинувального акта у провадженні за підозрою працівників АТ "Ощадбанк", колишніх співробітників і бенефіціарних власників підприємств групи "Креатив" у заволодінні коштами банку в сумі $20 млн.

"При цьому детективам надано доручення повідомити сторону захисту про прийняте рішення та про відкриття для ознайомлення матеріалів досудового розслідування", - йдеться в оприлюдненому в п'ятницю ввечері повідомленні прес-служби САП.

В інформації зазначається, що "в зазначеному провадженні до кримінальної відповідальності притягнуто 13 осіб", серед яких, зокрема: - екс-нардеп VIII, екс-бенефіціарний власник компаній групи "Креатив" (Станіслав Березкін - ІФ); - екс-директор департаменту корпоративного бізнесу держбанку (наразі - заступник голови правління АТ "Ощадбанк"); - екс-начальник управління проектного фінансування АТ "Ощадбанк" (звільнився у 2015 р.); - екс-начальниця відділу управління проектного фінансування АТ "Ощадбанк" (наразі - керівник цього управління); - колишні бенефіціари ГК "Креатив"; - деякі колишні службові та посадові особи підприємств, що входять до складу "Креативу", та оцінювач.

Як повідомлялося, НАБУ і САП з травня 2016 року розслідують кримінальне провадження, в рамках якого встановлено, що з вересня 2013 року до січня 2014-го бенефіціарний власник групи "Креатив", яким, за версією слідства, є Березкін, за змовою з іншими власниками ПАТ "Креатив груп" серед керівництва і товариства "Кредитне брокерське агентство" шляхом зловживання службовим становищем посадовими особами ПрАТ "Креатив" організував заволодіння коштами, отриманими в "Ощадбанку" під виглядом укладеного договору кредитної лінії на $20 млн", - сказав він.

Генпрокурор зазначив, що договір про залучення кредитної лінії було укладено з порушенням вимог кредитної політики "Ощадбанку" і не було забезпечено заставою в повному обсязі.

За інформацією НАБУ, в рамках розслідування восени 2018 року 12 особам повідомлено про підозру. Зокрема: власникам і посадовим особам підприємств групи "Креатив", службовцям "Ощадбанку" і незалежному оцінювачу.

Водночас у листопаді 2018 року Верховна Рада України не підтримала подання генерального прокурора і відмовилася надати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт можливого організатора цих злочинів - народного депутата з групи "Воля народу" і бенефіціарного власника групи "Креатив" Станіслава Березкіна. Після цього керівник САП Назар Холодницький заявив, що в Антикорупційної прокуратури немає підстав для повторного внесення подання на позбавлення депутатської недоторканності Березкіна.

При цьому 27 вересня 2019 року було погоджено повідомлення про підозру Березкіну в скоєнні низки особливо тяжких корупційних злочинів, цього самого дня детективи НАБУ повідомили йому про підозру.

3 жовтня 2019 року слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав Березкіну запобіжний захід у вигляді застави в сумі майже 15 млн грн. Суд також визначив для екс-нардепа певні процесуальні обов'язки.

Водночас "Ощадбанк" із 2015 року проводить активну претензійно-позовну роботу із повернення боргів групи "Креатив". Загалом "Ощадбанк" подав до судів загальної юрисдикції 23 позовних заяви про стягнення заборгованості з ГК "Креатив" та їх поручителів - фізичних осіб Максима Березкіна та Юрія Давидова.

30 жовтня 2019 року Верховний Суд у складі Касаційного цивільного суду відхилив касаційну скаргу Давидова в справі за позовом "Ощадбанку" до Березкіна та Давидова, які виступили поручителями за одним і кредитних договорів між банком і ПрАТ "Креатив".

Загалом на користь банку станом на 8 листопада 2019 року ухвалено 11 рішень про стягнення заборгованості з групи "Креатив" на загальну суму $661 млн, майже EUR27 млн і 1,162 млрд грн.

Група "Креатив" (Кіровоградська обл.) була одним із найбільших виробників масложирової продукції в Україні. До складу групи входило три заводи з переробки соняшнику загальною потужністю близько 1,1 млн тонн насіння на рік, а також чотири заводи з виробництва модифікованих жирів і маргаринів із загальним річним обсягом виробництва понад 200 тис. тонн готової продукції. У її складі також був завод із переробки сої потужністю 270 тис. тонн на рік. Компанія володіла вісьмома елеваторними комплексами у Кіровоградській, Миколаївській, Київській та Дніпропетровській областях, рослинницькими господарствами та тваринницьким комплексом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Літаки F-16 почнуть прибувати в Україну цього року разом із навченими пілотами та обслуговуючим персоналом - глава Пентагону

У Києві терміново евакуйовують пацієнтів двох лікарень, зокрема дитячої, через загрозу російського ракетного удару по них - КМДА

Глава Пентагону на "Рамштайн-21": Ми приділимо особливу увагу посиленню протиповітряної оборони України

Зеленський звільнив Яковця з посади командувача Сил підтримки ЗСУ і призначив головою адміністрації Державної спеціальної служби транспорту

На Херсонщині ворожий БПЛА атакував цивільне авто, постраждав чоловік - ОВА

Чергову партію українського зерна доправлено до Судану - Зеленський

Команда Трампа готує пропозиції для послаблення незалежності ФРС - WSJ

СБУ і Нацполіція затримали в трьох областях України торговців трофейною зброєю

Міністра Сольського звільнили з-під варти, він знову виконує свої обов'язки

До Києва прибула новопризначена глава МЗС Латвії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА