20:09 20.12.2019

Антикорупційна конференція ООН ухвалила українську резолюцію з міжнародного співробітництва у сфері повернення активів

2 хв читати
Антикорупційна конференція ООН ухвалила українську резолюцію з міжнародного співробітництва у сфері повернення активів

Антикорупційна конференція ООН ухвалила розроблену Агентством з розшуку та менеджменту активів України (АРМА) резолюцію "Посилення міжнародного співробітництва у сфері повернення активів та управління замороженими, арештованими і конфіскованими активами".

Як повідомляє прес-служба АРМА, консенсусне рішення було ухвалено на конференції країн-учасниць Конвенції ООН проти корупції, яка відбувається в Об'єднаних Арабських Еміратах.

"Ухвалення зазначеної резолюції для України є своєрідним подвійним рекордом - перша в історії ініціатива України такого роду, яка завершилася успіхом, а ухвалений документ є дебютною для нашої держави резолюцією з питань виявлення та розшуку активів", - наголошують в АРМА.

До резолюції також приєдналися США, Канада та Перу.

Проект резолюції розробило АРМА за підсумками аналізу прогалин у чинних міжнародних актах, а також з урахуванням ухвалених раніше резолюцій і сучасних тенденцій у сфері повернення активів.

До резолюції було включено низку стратегічних рекомендацій з удосконалення механізмів розшуку незаконних активів та управління заарештованим майном. Зокрема, резолюція спрямована на посилення незалежності та спроможностей органів, уповноважених на роботу з незаконними активами.

Резолюція також посилює механізм міжвідомчого та міжнародного співробітництва і підтверджує необхідність удосконалення підходів з управління заарештованими та конфіскованими активами у рамках кожної окремої юрисдикції.

Україна ратифікувала Конвенцію ООН проти корупції в 2003 році, проте це вперше, коли українська сторона виступила з пропозицією ухвалити резолюцію.

Найближчим часом АРМА представить законопроект, що враховує пропозиції ухваленої резолюції.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА