Суд дозволив зняти електронний браслет із Гладковського
Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) задовольнив прохання адвокатів екс-заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олега Гладковського та дозволив колишньому чиновнику не носити електронний засіб контролю (електронний браслет), повідомили агентству в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП).
"ВАКС дійсно ухвалив рішення зняти електронний браслет з Гладковського за клопотанням захисту", - сказав співрозмовник агентства.
Водночас, як зазначили в прокуратурі, у Гладковського залишилася низка інших зобов'язань, як-от: зобов'язання з’являтися за викликом, не спілкуватися з певними свідками у справі, не покидати м. Києва та Київської області без дозволу, здати паспорти для виїзду за кордон.
Як повідомлялося, 17 жовтня детективи НАБУ затримали Гладковського в аеропорту "Бориспіль".
18 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура поінформувала, що Гладковському повідомлено про підозру в зловживанні службовим становищем та декларуванні недостовірних відомостей. Детективи НАБУ повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 364 та ст. 366-1 Кримінального кодексу України.
Встановлено, що Гладковський використовував надану йому владу і службове становище всупереч інтересам служби для отримання неправомірної вигоди ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", в якій він є кінцевим власником. Він забезпечив включення до державного оборонного замовлення та подальшу закупівлю за рахунок державного бюджету вантажних автомобілів підвищеної прохідності МАЗ 6317 (Богдан 6317) за завищеними цінами у дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №2", який входить до складу ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс". У результаті державі було завдано збитків на суму понад 10,62 млн грн.
Крім того, встановлено, що колишній чиновник не задекларував доходи дружини, отримані нею від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі столиці, - $54 тис. (за 2016 рік), $63 тис. (за 2017 рік) і $47,5 тис. (за 2018 рік).
Пізніше адвокат Гладковського повідомив, що подав до суду через незаконне затримання його підзахисного детективами НАБУ. Про це йдеться в скарзі, поданій адвокатом затриманого до Шевченківського районного суду. Захисник Гладковського також заявив, що його підзахисний системно співпрацював зі слідством і не давав підстав для застосування цієї норми. Він з'являвся на допити, надавав необхідну слідчим інформацію, а також після звільнення з держслужби понад десять разів виїжджав за кордон і повертався в Україну.
19 жовтня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Гладковському у вигляді тримання під вартою до 15 грудня 2019 року з правом внесення застави в 10 млн грн. Вранці 21 жовтня близькі Гладковського внесли за нього заставу. Він залишив СІЗО.