Інтерфакс-Україна
20:21 22.12.2019

Макрон відмовився від президентської пенсії

2 хв читати
Макрон відмовився від президентської пенсії

Президент Франції Еммануель Макрон, якому напередодні виповнилося 42 роки, в розпал протестів проти пенсійної реформи в країні відмовився від своєї майбутньої пенсії глави держави, повідомляють французькі ЗМІ з посиланням на Єлисейський палац.

"Він не буде отримувати цю пенсію, передбачену законом після закінчення свого мандата, так як вважає, що цей закон зі сфери зобов'язального права повинен бути стандартизований. І отже, він не застосує його до себе. (...) Ми живемо в епоху, коли виборчі особи повинні служити прикладом", - цитує газета Le Parisien джерело в канцелярії президента республіки.

Видання нагадує, що президент є єдиним, хто користується таким спеціальним режимом винагороди. Згідно із законом 1955 року після відходу зі свого поста колишні глави держав отримують довічну дотацію, еквівалентну зарплаті державного радника - 6220 євро на місяць.

За словами джерела, в цьому рішенні Макрона немає самореклами, а тільки бажання бути послідовним, відмовившись від довічної пенсії, на яку він має право після завершення мандата в 2022 році. А послідовність вимагає, щоб закон 1955 року в подальшому не застосовувався до жодного з майбутніх президентів.

Макрон також прийняв рішення в майбутньому не засідати в Конституційній раді Франції. Колишні президенти країни є довічними членами цієї ради з винагородою в 13,5 тис. євро в місяць.

Про це рішення, стало відомо під час перебування Макрона в Кот-д'Івуарі, оголошено на 17-й день загальнонаціонального страйкового руху проти пенсійної реформи у Франції, ініційованої президентом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна розраховує, що 19-й пакет санкцій ЄС стосуватиметься капітанів тіньового флоту РФ та ВПК, – радник Зеленського

Окупанти завдали удару по центру Сум, попередньо без постраждалих, вибито близько 50 вікон

Початок тижня в Україні буде теплим, на півдні спека, майже скрізь дощі з грозами

Окупанти 19 разів обстріляли міста і села Донецької області за добу, загинули 2 мирних жителів

Окупанти майже 70 разів обстріляли міста і села Сумської області, загинули 2 мирних жителів, 4 поранені

ППО ліквідувала 78 з 83 ворожих БпЛА

Зеленський в День медика: Завдяки вам життя продовжується

Два тіла знайшли на місці зруйнованого в Степногірську будинку

Через російські обстріли на Херсонщині вісім постраждалих, серед них дитина

Падіння уламків ворожих БпЛА спричинили пошкодження житлової інфраструктури на Полтавщині - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА