Інтерфакс-Україна
16:16 26.12.2019

Міжнародне угруповання намагалося налагодити постачання озброєння з України до Ірану - СБУ

2 хв читати
Міжнародне угруповання намагалося налагодити постачання озброєння з України до Ірану - СБУ

Контррозвідка Служби безпеки України припинила діяльність міжнародного угруповання, яке забезпечувало фінансування незаконних операцій з придбання в Україні товарів військового призначення для реалізації в Ірані.

"Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що група вихідців з Ірану намагалася налагодити постачання комплектуючих до протитанкових ракетних комплексів. Незаконне переправлення такої продукції до Ірану суперечить резолюції РБ ООН №2231 від 20.07.2015", - повідомляє прес-центр СБУ в четвер.

Для фінансування оборудок використовували фірми з ознаками фіктивності, зареєстровані в Україні, Ірані, Туреччині, країнах Балтії та офшорах. Крім того, зловмисники створили тіньову систему незаконних переказів та переведення в готівку коштів поза контролем органів фінансового моніторингу.

"За інформацією спецслужби, протиправна діяльність є частиною неофіційної фінансово-розрахункової системи "хавала", яка є незаконною альтернативою офіційним платіжним системам", - зазначили у відомстві.

Під час обшуків за місцями функціонування так званих бек-офісів "хавали" та проживання зловмисників на Київщині та Дніпропетровщині правоохоронці вилучили фінансову документацію, печатки і бланки іноземних суб'єктів господарювання, ключі доступу до систем клієнт-банк, обчислювальну техніку, матеріальні та оптичні носії інформації та мобільні пристрої.

Правоохоронці також виявили гроші в сумі майже $600 тис. і EUR235 тис.

Нині у рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину організованою групою), ч. 2 ст. 201 (контрабанда), ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України, тривають невідкладні слідчі дії.

Вирішується питання про накладення арешту на отримані кошти.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Латвія заборонить нерегулярне автобусне сполучення з Білоруссю та Росією

В Данії можуть організувати демонстраційний хаб, де будуть представлені українські безпекові рішення - Шмигаль

Україна отримає від Естонії понад 150 наземних безпілотних платформ THeMIS

Глава МВС: тільки за вересень нацгвардійці поповнили обмінний фонд 28 полоненими російськими військовими

Самп'єрто: звільнення українських співробітників спеціальної моніторингової місії ОБСЄ залишається пріоритетом

Миколаїв вперше з 2022 року з централізованим постачанням прісної води - Кулеба

Укроборонпром у перший день роботи на DFNC3 підписав три угоди про співпрацю – Сметанін

Метеорологи підвищили рівень небезпеки погодних умов на півдні Одещині до помаранчевого

Самп'єрто: порушення повітряного простору Європи - нагадування, що війна РФ не обмежується Україною

Українські безпілотники у вересні збільшили кількість уражень цілей противника на 10,8% - Сирський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА