Інтерфакс-Україна
08:47 29.12.2019

Байден пояснив відмову свідчити в Сенаті щодо імпічменту Трампу

2 хв читати
Байден пояснив відмову свідчити в Сенаті щодо імпічменту Трампу

Колишній віце-президент США Джо Байден у Твіттері висловив думку, що у представників Республіканської партії немає жодних законних підстав для того, щоб викликати його повісткою до Сенату для надання свідчень, оскільки на слуханнях йтиметься про імпічмент президенту Дональду Трампу, а не йому.

У серії твітів він нагадав, що протягом 40 років його публічної діяльності він і його офіс завжди співпрацювали з Конгресом, "на відміну від Дональда Трампа і (віце-президента США - ІФ) Майка Пенса".

"Але я просто не маю наміру прикидатися, що у республіканських повістках для надання мною свідчень в суді у справі про імпічмент є якісь юридичні підстави. Саме про це я і говорив вчора і повторюю: цей імпічмент стосується поведінки Трампа, а не моєї", - написав Байден.

Він додав, що повістки слід надсилати не йому, а в Білий дім.

Демократи ініціювали процедуру імпічменту щодо Трампа 24 вересня 2019 року після того, як анонімний інформатор висловив стурбованість у зв'язку з телефонною розмовою Трампа з президентом України Володимиром Зеленським, яка мала місце 25 липня цього року. В ході розмови Трамп закликав Зеленського почати розслідування щодо свого ймовірного суперника на майбутніх виборах Джо Байдена і його сина Гантера, а також передбачуваного втручання в американські вибори 2016 року з території України. Стверджувалося, що Трамп тиснув на Зеленського, погрожуючи заморозити американську військову допомогу Україні.

В середині грудня члени Палати представників США оголосили імпічмент Трампу за обома пунктами обвинувачення - в зловживанні владою і перешкоджанні розслідуванню, яке проводив Конгрес.

Тепер за американськими законами слухання, а потім і голосування з питання про імпічмент Трампу мають відбутися в Сенаті. Сенатори в таких випадках стають присяжними, а обрані члени Палати представників виступають на стороні обвинувачення. В кінці процесу проводиться голосування: щоб усунути президента з посади, необхідні голоси двох третин сенаторів.

Якщо Палата представників зараз підконтрольна демократам, то більшість у Сенаті належить республіканцям, тому на даному етапі процедуру відсторонення президента від влади, найімовірніше, буде заблоковано.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц заявив про посилення санкцій проти Росії, якщо Путін відкине пропозиції 30-денного припинення вогню

Росія закрила на 12 і 13 травня повітряний простір над Капустіним Яром, звідки била "орешником"

У Києві Зеленський та європейські лідери вшанували пам’ять загиблих воїнів

Іран готується поставити в Росію пускові установки для балістичних ракет малої дальності - Reuters

Естонія передала техніку та обладнання для психологічних підрозділів ДСНС України

ЄС підтримує заклик до 30-денного припинення вогню в Україні - Каллас

Станція метро "Майдан незалежності" відновила роботу у звичайному режимі – КМДА

Росіяни вбили двох жителів Донеччини 9 травня - обладміністрація

Рубіо і Вадефуль обговорили припинення війни в Україні - Держдеп

В ЦПД прокоментували умови Кремля щодо перемир’я: Росія продовжує показувати, що миру не хоче

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА