Інтерфакс-Україна
08:06 03.01.2020

Американські політики попереджають про можливі наслідки вбивства іранського воєначальника

2 хв читати
Американські політики попереджають про можливі наслідки вбивства іранського воєначальника

Колишній віце-президент США Джо Байден схвалив вбивство американськими ЗС в Іраку командувача підрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Ірану Касема Сулеймані, проте попередив, що ця акція призведе до подальшого загострення обстановки в регіоні.

"Президент Трамп щойно кинув динамітну шашку в бочку з порохом, і вона повинна пояснити американському народу стратегію і план із гарантування безпеки наших військ і співробітників посольства, наших людей і наших інтересів, як тут, вдома, так і за кордоном, а також наших партнерів у всьому регіоні і за його межами", - заявив Байден, який є одним з кандидатів у президенти США від Демократичної партії.

Сенатор-демократ Кріс Мерфі написав у Твіттері: "Сулеймані був ворогом Сполучених Штатів. Це не питання. Питання полягає в наступному: Чи дійсно Америка щойно вбила без згоди Конгресу другу за силою людину в Ірані, свідомо розв'язавши потенційну велику регіональну війну?".

Водночас, сенатор Ліндсі Грем схвалив дії США і подякував президенту Дональду Трампу, який віддав наказ про атаку, за рішучість.

"Я високо ціную сміливі дії президента Дональда Трампа проти іранської агресії. Іранському уряду: якщо ви хочете більше, ви отримаєте більше", - написав він у своєму Твіттері.

Сенатор додав; "Дякую Вам, пане Президенте, за те, що ви заступилися за Америку".

Як повідомлялося, генерал Сулеймані загинув під час ракетного обстрілу міжнародного аеропорту Багдада. Операцію з його знищення в Іраку було проведено американськими військовими за вказівкою президента Дональда Трампа, повідомив Пентагон.

"ЗС США відповідно до вказівки президента рішуче здійснили дії оборонного характеру, знищивши главу включеного до списку терористичних організацій підрозділу "Кудс" КВІР Касема Сулеймані на захист закордонного персоналу Сполучених Штатів", - йдеться в заяві американського військового відомства.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна закликає країни FATF включити РФ до переліку юрисдикцій високого ризику – Шмигаль

Україна готує відповідь на нарощування РФ дронових ударів – Зеленський

Апеляційний суд відмовив "Ковальській" у вимогах скасувати рішення АМКУ щодо купівлі цементних заводів Buzzi

ЗСУ знищують окупантів у сірій зоні на відходах до Дніпропетровської області і не дають їм закріпитися, повідомляє DeepState

Аномальна спека спостерігається в Європі

Клименко зустрівся з головою МЗС Німеччини, обговорили технічну допомогу

Внаслідок ДТП за участю пасажирського автобуса в Румунії постраждала громадянка України - МЗС

Апеляційна палата ВАКС частково змінила обов'язки, покладені на фігуранта справи щодо завдання збитків Національному інституту раку

Європейська Комісія та Україна узгодили умови торгівельних відносин щодо агропродукції - єврокомісар

Вітер лишив без енергопостачання майже 1 тис абонентів у Миргородському районі – обладміністрація

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА