08:40 06.01.2020

Держсекретар США привітав Гуайдо з переобранням на пост спікера Національної асамблеї Венесуели

2 хв читати
Держсекретар США привітав Гуайдо з переобранням на пост спікера Національної асамблеї Венесуели

Держсекретар США Майк Помпео привітав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо з переобранням на пост спікера парламенту країни.

"Вітаю Хуана Гуайдо з переобранням в Національну асамблею. Арешти, хабарі і блокування доступу до будівлі не змогли зірвати роботу Національної асамблеї Венесуели. Тільки перехідний уряд, що організує вільні і справедливі президентські вибори, може покласти край кризі", - написав Помпео в своєму Твіттері.

Раніше Національна асамблея в своєму Твіттері опублікувала результати голосування на посаду спікера парламенту. Згідно з ними, перемогу здобув лідер опозиції Хуан Гуайдо.

"100 голосів, це голосування демонструє прихильність демократичних сил Венесуелі. Не дивлячись на розбіжності і загрози, запанувала єдність і національні інтереси", - йдеться в коментарі до результатів голосування.

До цього президент Венесуели Ніколас Мадуро в неділю визнав Луїса Парра новим спікером парламенту.

"Національна асамблея прийняла рішення, і тепер там нове керівництво (...) депутат Хуан Гуайдо був вигнаний з Національної асамблеї голосами своєї власної опозиції", - заявив Мадуро в телезверненні, що транслювалося в його Твіттері.

Парра був приведений до присяги за підтримки 40 законодавців з партії Мадуро. За даними опозиції, кількість голосів на підтримку Парра не відповідала мінімуму, необхідному для голосування.

Представники опозиції назвали це рішення "парламентським переворотом", заявивши, що таким чином уряд Мадуро намагається захопити владу в парламенті країни, який вважався одним із останніх демократичних інститутів Венесуели.

Сили безпеки, віддані Мадуро, охороняли будівлю Національної асамблеї, не допускаючи в будівлю деяких депутатів від опозиції. Як зазначив президент, це було зроблено для того, щоб уникнути провокацій, а сам екс-спікер не з'явився, оскільки не набирав необхідної кількості голосів.

Ситуація в Венесуелі загострилася після того, як 23 січня 2019 року лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо, призначення якого на посаду спікера парламенту двома днями раніше анулював Верховний суд, оголосив себе виконуючим обов'язки президента. Тимчасовим главою держави його визнали США, до них приєдналися учасники Групи Ліми (за винятком Мексики), Організація американських держав і більшість країн Євросоюзу. Мадуро назвав подію спробою перевороту і заявив про розрив дипломатичних відносин з США. На його підтримку висловилися Росія, Білорусь, Болівія, Іран, Китай, Куба, Нікарагуа, Сирія і Туреччина.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

РФ атакує Україну ракетами, зокрема "Кинджалами", підвищений рівень загрози ударів у кількох областях

НБУ перерахував до держбюджету 38,64 млрд грн прибутку за 2023 р.

Бельгія прискорює постачання F-16, можливо, перші винищувачі передадуть Україні до кінця 2024 року

Іспанія надасть Україні ракети для Patriot, снаряди, готує до передачі танки Leopard

Міноборони Данії: Підготовка українських пілотів просувається, мета – передати Україні перші літаки F-16 влітку

Канада виділить ще 13 мільйонів канадських доларів на чеську ініціативу щодо закупівлі снарядів для України

Посольство України в Словаччині передасть ДСНС чотири підводні дрони для гуманітарного розмінування

Окупанти обстріляли ферму на Харківщині, постраждав мирний житель

Президент Польщі заявив про готовність надати військову допомогу Литві

Кличко: Пацієнтів і медперсонал лікарень на вулиці Богатирській вже евакуювали

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА