08:04 14.01.2020

Офіс генпрокурора зареєстрував низку кримінальних проваджень за фактами катувань в Олексіївській колонії в Харкові

2 хв читати
Офіс генпрокурора зареєстрував низку кримінальних проваджень за фактами катувань в Олексіївській колонії в Харкові

Прокурори Офісу Генерального прокурора відкрили низку кримінальних проваджень на підставі заяви представників Харківської правозахисної групи (ХПГ) у зв'язку з ситуацією в Олексіївській виправній колонії №25 (Харків).

"Прокурорами Офісу Генерального прокурора внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч.2 ст.127 (катування вчинені повторно, за попередньою змовою групою осіб), ч.2 ст.365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу із застосуванням насильства чи погрозою застосування насильства), ч.1 ст.172 (грубе порушення законодавства про працю) КК України", - повідомляється на сайті Офісу генпрокурора.

У своєму зверненні представники ХПГ вказали на неодноразові факти катувань засуджених протягом 2017 - 2019 років з метою залякування та дискримінації, зокрема, побиття, удушення, зв'язування, застосування електричного струму і вчинення інших насильницьких дій, що ображають особисту гідність засуджених. Також, у своїй заяві правозахисники вказали на грубе порушення законодавства про працю.

Досудове розслідування в цих кримінальних провадженнях доручено територіальному управлінню ДБР в Полтаві.

Хід розслідування зазначених кримінальних проваджень перебуває на контролі Офісу Генерального прокурора.

Як повідомлялося, 8 січня в Олексіївській колонії був введений режим особливих умов. Адміністрація пояснила це груповою непокорою ув’язнених під час проведення загального обшуку і наявної оперативної інформації про підготовку ними дестабілізації в установі.

Під час моніторингового візиту представника Уповноваженого ВРУ з прав людини в східних областях Сергія Краснопьорова, було встановлено, що до 22-х засуджених були застосовані спеціальні засоби і заходи фізичного впливу (гумові кийки і наручники).

За даним фактом було розпочато кримінальне провадження щодо посадових осіб установи за ознаками складу кримінального злочину, передбаченого ч.2 ст.365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) КК України.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА