Інтерфакс-Україна
18:06 15.01.2020

Сахель і кліматична дипломатія - головні питання порядку денного майбутньої Ради ЄС на рівні глав МЗС

2 хв читати
Сахель і кліматична дипломатія - головні питання порядку денного майбутньої Ради ЄС на рівні глав МЗС

Обстановка в країнах африканського Сахеля і активізація кліматичної дипломатії Євросоюзу внесені до основного порядку денного засідання Ради ЄС у закордонних справах, яке збереться в Брюсселі 20 січня, повідомила в середу прес-служба ради.

Засідання, яке відбудеться під головуванням високого представника ЄС у закордонних справах Жозепа Борреля, розпочнеться, як зазвичай, з огляду актуальних міжнародних подій. Очікується обговорення ситуації в Болівії, Індії та Венесуелі. Також ітиметься про Лівію після участі глави дипломатії ЄС у Берлінській конференції 19 січня.

Основний порядок денний зустрічі відкриється дебатами про стан справ у Сахелі.

"Рада обміняється думками про погіршення ситуації з безпекою і гуманітарною ситуацією в Сахелі та про роль, яку ЄС може відігравати як провідний партнер у регіоні. Дискусія буде зосереджена на перспективі посилення діяльності ЄС на підтримку безпеки, стабільності та розвитку", - йдеться в проекті порядку денного, опублікованому в Брюсселі.

Кліматична дипломатія є одним із пріоритетів зовнішньої політики ЄС у 2020 році. Глави МЗС обговорять шляхи активізації кліматичної дипломатії та розширення відповідної інформаційної роботи щодо третіх країн.

Планується затвердити висновки ради з цього питання.

Міністерська зустріч завершиться неформальним обідом, під час якого обговорюватимуться близькосхідний мирний процес і останні події в ширшому регіоні, зокрема на основі результатів позачергової Ради ЄС у закордонних справах від 10 січня 2020 року, на якій головну увагу було приділено становищу в Лівії та Іраку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

СБС ЗСУ завдали удару по Новокуйбишевському НПЗ на території РФ

Пасажиропотік за тиждень впав ще на 8,7%

В західних областях в найближчі дві доби невеликі, місцями значні дощі, на решті території України переважно без опадів

Зеленський доручив оновити керівництво ФДМУ, АРМА, НКРЕКП, Держатомрегулювання та Деженергонагляду

Україна та Європа підготували нові сильні домовленості щодо зміцнення ППО – Зеленський

У Києві з 17 до 21 листопада змінять маршрути деяких трамваїв через ремонт колій

В "Дії" вже подано понад 2,5 млн заявок на зимову підтримку, Зеленський анонсував старт подачі через "Укрпошту"

Петиція із закликом підвищити вартість проїзду у київському метро до 15 грн набрала лише 250 голосів

Свириденко: Уряд перевіряє працівників АРМА і ухвалює кадрові рішення щодо тих, хто фігурує в матеріалах НАБУ

Внаслідок ворожого удару по житловому сектору на Сумщині травмована людина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА