Інтерфакс-Україна
16:02 21.01.2020

Грета Тунберг у Давосі звинуватила політиків у відсутності реальних дій для боротьби зі зміною клімату

2 хв читати
Грета Тунберг у Давосі звинуватила політиків у відсутності реальних дій для боротьби зі зміною клімату

Шведська екоактивістка Грета Тунберг на Всесвітньому форумі в Давосі закликала активніше боротися зі зміною клімату, і не лише на словах, а й реальними діями.

"Ви говорите, що діти не мають непокоїтися. Ви говорите: "Залиште це нам. Ми все зробимо, ми обіцяємо, що не підведемо вас". Але в підсумку - нічого. Тиша. Або навіть гірше, ніж тиша. Порожні слова й обіцянки, які створюють тільки враження, що достатні дії робляться", - сказала Тунберг, виступаючи на форумі у вівторок.

Юна екоактивістка зазначила, що таких заходів, як, наприклад, висадка дерев, про яку раніше у вівторок згадував президент США Дональд Трамп, недостатньо для вирішення проблеми.

"Саджати дерева - це добре, звісно, але цього практично ніде недостатньо для того, щоб вирішити всі проблеми. Це не може замінити реального зменшення наслідків зміни клімату або відродження дикої природи", - додала вона.

За словами Тунберг, ситуація у світі у сфері екології лише погіршується, і тому необхідні екстрені дії для боротьби зі зміною клімату.

"Може здаватися, що ми просимо багато чого, і ви, звісно, скажете, що ми наївні. Але це той мінімум зусиль, щоб розпочати швидкий стійкий перехідний процес. Або ви робите це, або вам доведеться пояснювати вашим дітям, чому ви відмовляєтеся від того, щоб запобігти потеплінню вище, ніж на 1,5 градуса за Цельсієм", - зазначила шведка.

"Наш будинок (наша планета - ІФ), як і раніше, горить. Ваша бездіяльність сприяє розпалюванню вогню. Ми, як і раніше, говоримо вам, що слід панікувати і діяти, якщо ви любите своїх дітей більше всього на світі", - підсумувала Тунберг.

Раніше у вівторок у Давосі виступив президент США Дональд Трамп, який, зокрема, у своїй промові розкритикував екоактивістів, які вважають, що людству загрожує катастрофа.

"Ми маємо відкидати вічних пророків, котрі пророкують загибель, і їхні пророцтва щодо апокаліпсису", - сказав Трамп.

Водночас він оголосив про рішення США приєднатися до ініціативи "Один трильйон дерев".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На сайті Мін’юсту запрацювала Система збору даних про виконання судових рішень

В Україні в найближчі дні без опадів, але в суботу суттєво похолоднішає

Європейські лідери радять Зеленському бути "дуже обережним" найближчими днями – ЗМІ

Мирна угода має базуватися на повній повазі до суверенітету та територіальної цілісності України – президент Кіпру

Головування Кіпру в ЄС може стати історичним з точки зору відкриття кластерів для України – Зеленський

Омбудсман: Важливо, щоб партнери враховували злочини РФ проти українських дітей

Компенсація прифронтовим фермам повноцінно запрацює тільки зі страхуванням і ринком без контрафакту - ВАР

Рада створила ТСК для розслідування незаконної забудови, що призвела до порушення права на житло військовим

Кабмін змінив правила підтримки рибгоспів на деокупованих территоріях

Умєров та Гнатов зустрінуться з американською стороною у Флориді в четвер – член делегації України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА