18:54 23.01.2020

ЄС взяв до відома постанову суду ООН про порушення М'янмою зобов'язань за Конвенцією про геноцид

2 хв читати
ЄС взяв до відома постанову суду ООН про порушення М'янмою зобов'язань за Конвенцією про геноцид

Європейський Союз вважає, що М'янма має відповісти за грубі порушення прав людини, скоєні її силовиками в регіонах, населених нацменшинами, заявила в четвер Європейська зовнішньополітична служба (ЄЗС).

Вона повідомила, що ЄС взяв до відома постанову Міжнародного Суду ООН в Гаазі про тимчасові заходи у справі про порушення М'янмою її зобов'язань за Конвенцією про геноцид, зокрема щодо мусульманської меншини рогінджа.

Позов від імені Організації ісламських держав (ОІД) подала Гамбія на тій підставі, що запобігання геноциду є "універсальним правовим обов'язком" всіх країн.

"М'янма, - йдеться в заяві ЄЗС, - має усунути корінні причини своїх конфліктів у штаті Ракгайн, а також у штатах Качин і Шан. Залучення до відповідальності осіб, винних у порушеннях прав людини і гуманітарного права, є необхідною частиною цього процесу. М'янма має створити умови і сприяти добровільному, безпечному, гідному і сталому поверненню (з Бангладеш - ІФ) біженців рогінджа до М'янми".

Зазначені судом тимчасові заходи передбачають відповідальність влади М'янми за грубі порушення прав людини, вчинені деякими її військовослужбовцями і силами безпеки, захист всіх цивільних осіб і безперешкодний доступ гуманітарних організацій.

Справу було розглянуто в грудні минулого року, і цивільний лідер М'янми, лауреат Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі особисто була присутня на слуханнях в Гаазі. Вона просила відхилити позов. Вона допускає, що окремі військові злочини могли бути вчинені проти мусульман рогінджа, але біженці перебільшували зловживання.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА