16:49 29.01.2020

USAID планує продовжити програму допомоги постраждалим унаслідок конфлікту на Донбасі й розширити її на десять областей

2 хв читати
USAID планує продовжити програму допомоги постраждалим унаслідок конфлікту на Донбасі й розширити її на десять областей

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує продовжити програму допомоги постраждалим унаслідок конфлікту на Донбасі CETA до червня 2021 року і розширити її на десять областей України.

"Другий етап проекту вже розпочався, його буде продовжено до червня 2021 року. І другий етап фокусуватиметься на тому, щоб поширити програму CETA в Україні принаймні на десять областей, щоб навчити неурядові організації, підвищити їхній потенціал у наданні послуг за немедикалізованою програмою CETA для того, щоб також підготувати більш широку, велику когорту консультантів і супервізорів із програми CETA", - сказала провідний експерт офісу з питань охорони здоров'я USAID Тетяна Растригіна на прес-брифінгу в Києві в середу.

Вона наголосила, що метою другого етапу також буде впровадити і досліджувати коротку програму CETA, розраховану лише на пару годин, щоб допомогти виконавцям проекту виявити потенційних клієнтів для довгострокової програми CETA, тривалість якої - від 5 до 12 тижнів.

Растригіна пояснила, що після завершення першого етапу програми CETA, проведеного в Київській, Запорізькій, Харківській областях, було навчено 31 консультанта, які наразі надають немедикалізовану допомогу ветеранам, членам їхніх сімей.

Водночас керівник Центру психічного здоров'я та психосоціального супроводу Національного університету "Києво-Могилянська академія" Сергій Богданов представив результати першого етапу програми, в якій взяли участь 302 людини.

За його словами, до участі в програмі 99% опитаних заявили, що мали симптоми посттравматичного стресу, 90% - депресії, а 20% - тривоги. 24,5% учасників програми заявили, що іноді думали про самогубство, а 5% думали про те, щоб піти з життя "значну кількість часу" і "майже завжди". Богданов додав, що ці 5% отримали медикаментозне лікування в рамках програми. Презентувавши результати програми, він зазначив, що у її учасників суттєво покращилися симптоми, позитивний ефект яких тривав до півроку.

"Ці результати є дуже однозначними і дають змогу нам переконливо стверджувати, що саме ця програма привела до суттєвого поліпшення симптомів людей, які взяли участь у цій програмі, і її результат тривав до півроку, що є дуже хорошим показником для цієї програми. Тепер ми можемо затверджувати і пропонувати цю програму надалі до впровадження в Україні... Це наші плани - навчити більше консультантів CETA в Україні, щоб ця допомога була доступнішою", - сказав Богданов.

Він наголосив, що насамперед в подальшому програма фокусуватиметься на ветеранах, оскільки ця група найбільше потребує психологічної допомоги.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На всіх пунктах пропуску України перевірятимуть температуру тіла пасажирів, що прямують з Італії

Більше 2 тис. лікарень в Україні готові прийняти хворих у разі виявлення інфікованих коронавірусом

В аеропортах України перевірятимуть стан здоров'я пасажирів, які прибувають прямими рейсами з країн, де зафіксовано коронавірус

З поїзда Тбілісі-Батумі зняли двох громадян Китаю з підозрою на коронавірус

У Києві маршрутка врізалася у вантажівку, постраждали 12 осіб

Гарві Вайнштейна визнали винним у сексуальному насильстві

Видання "Власть денег" назвало 25 найбільш успішних брендів України

Фігурант справи про вбивство Гандзюк Левін оскаржив рішення болгарського суду про екстрадицію до України - адвокат

На консульському обліку в Італії перебуває понад 15 тис українців

На Харківщині перекинулася фура зі свинями

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА