16:49 29.01.2020

USAID планує продовжити програму допомоги постраждалим унаслідок конфлікту на Донбасі й розширити її на десять областей

2 хв читати
USAID планує продовжити програму допомоги постраждалим унаслідок конфлікту на Донбасі й розширити її на десять областей

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує продовжити програму допомоги постраждалим унаслідок конфлікту на Донбасі CETA до червня 2021 року і розширити її на десять областей України.

"Другий етап проекту вже розпочався, його буде продовжено до червня 2021 року. І другий етап фокусуватиметься на тому, щоб поширити програму CETA в Україні принаймні на десять областей, щоб навчити неурядові організації, підвищити їхній потенціал у наданні послуг за немедикалізованою програмою CETA для того, щоб також підготувати більш широку, велику когорту консультантів і супервізорів із програми CETA", - сказала провідний експерт офісу з питань охорони здоров'я USAID Тетяна Растригіна на прес-брифінгу в Києві в середу.

Вона наголосила, що метою другого етапу також буде впровадити і досліджувати коротку програму CETA, розраховану лише на пару годин, щоб допомогти виконавцям проекту виявити потенційних клієнтів для довгострокової програми CETA, тривалість якої - від 5 до 12 тижнів.

Растригіна пояснила, що після завершення першого етапу програми CETA, проведеного в Київській, Запорізькій, Харківській областях, було навчено 31 консультанта, які наразі надають немедикалізовану допомогу ветеранам, членам їхніх сімей.

Водночас керівник Центру психічного здоров'я та психосоціального супроводу Національного університету "Києво-Могилянська академія" Сергій Богданов представив результати першого етапу програми, в якій взяли участь 302 людини.

За його словами, до участі в програмі 99% опитаних заявили, що мали симптоми посттравматичного стресу, 90% - депресії, а 20% - тривоги. 24,5% учасників програми заявили, що іноді думали про самогубство, а 5% думали про те, щоб піти з життя "значну кількість часу" і "майже завжди". Богданов додав, що ці 5% отримали медикаментозне лікування в рамках програми. Презентувавши результати програми, він зазначив, що у її учасників суттєво покращилися симптоми, позитивний ефект яких тривав до півроку.

"Ці результати є дуже однозначними і дають змогу нам переконливо стверджувати, що саме ця програма привела до суттєвого поліпшення симптомів людей, які взяли участь у цій програмі, і її результат тривав до півроку, що є дуже хорошим показником для цієї програми. Тепер ми можемо затверджувати і пропонувати цю програму надалі до впровадження в Україні... Це наші плани - навчити більше консультантів CETA в Україні, щоб ця допомога була доступнішою", - сказав Богданов.

Він наголосив, що насамперед в подальшому програма фокусуватиметься на ветеранах, оскільки ця група найбільше потребує психологічної допомоги.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Окупанти вдарили по Харкову, пошкоджено нежитлову цивільну інфраструктуру

Серед постраждалих у ДТП за участю голови Броварської РДА: 32-річна мати з донькою 2,5 років

РФ атакує Україну ракетами, зокрема "Кинджалами", підвищений рівень загрози ударів у кількох областях

НБУ перерахував до держбюджету 38,64 млрд грн прибутку за 2023 р.

Бельгія прискорює постачання F-16, можливо, перші винищувачі передадуть Україні до кінця 2024 року

Іспанія надасть Україні ракети для Patriot, снаряди, готує до передачі танки Leopard

Міноборони Данії: Підготовка українських пілотів просувається, мета – передати Україні перші літаки F-16 влітку

Канада виділить ще 13 мільйонів канадських доларів на чеську ініціативу щодо закупівлі снарядів для України

Посольство України в Словаччині передасть ДСНС чотири підводні дрони для гуманітарного розмінування

Глава Пентагону про Patriot для України: Ми продовжуємо працювати над цим питанням дуже серйозно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА