Інтерфакс-Україна
08:32 30.01.2020

У НАТО позитивно оцінили виконання Україною реформ

2 хв читати
У НАТО позитивно оцінили виконання Україною реформ

У Північноатлантичному альянсі позитивно оцінили виконання Україною реформ, але наголосили на необхідності приділити увагу реформуванню Служби безпеки України (СБУ) й оборонно-промислового комплексу, а також упровадженню ефективного парламентського контролю в сфері оборони та безпеки, повідомив глава делегації в ПАРЄ НАТО Єгор Чернєв.

"Партнери з НАТО позитивно оцінили виконання Україною річної національної програми. Цей документ є "домашньою роботою" на шляху до НАТО. А сьогоднішні реформи - реальний крок до ПДЧ і його фактичне виконання", - цитує прес-служба слова народного депутата від фракції Єгора Чернєва після дводенної роботи Міжпарламентської Ради "Україна-НАТО".

Як наголошується в повідомленні, в НАТО позитивно відзначили послідовність взятого курсу та значний поступ уперед у здійсненні реформ.

"Але водночас наголосили на необхідності приділити увагу таким критичним питанням, як реформування СБУ та оборонно-промислового комплексу, а також упровадження ефективного парламентського контролю у сфері оборони та безпеки", - наголосив Чернєв.

Крім того, під час засідання ради українська сторона наголосила, що де-факто вже виконує ПДЧ, а отже, час закріпити це де-юре.

"Наразі Україні стратегічно важливе приєднання до Програми розширених можливостей, значно поглиблює взаємодію з НАТО і є нагальною потребою для наших військових. Це також питання обміну розвідданими", - йдеться в повідомленні.

За інформацією прес-служби, участь у цій програмі дала б змогу б за лічені хвилини отримати від партнерів інформацію про збиття українського літака в Ірані. Приєднання до програми - це практична взаємодія на операційному рівні для посилення безпеки і України, і країн-членів альянсу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Революція на воді: як дрони Magura нищать російські кораблі

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

Шмигаль подякував ЄС за EUR75 млрд фінансової, економічної та гумдопомоги і за майже EUR50 млрд військової підтримки

Шмигаль: Український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків і військове керівництво за злочин агресії

Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА