18:02 05.02.2020

Контакту з іранською стороною в справі про збитий український "Боїнг" немає - Рябошапка

2 хв читати
Контакту з іранською стороною в справі про збитий український "Боїнг" немає - Рябошапка

Контакту між українськими та іранськими слідчими у справі про збитий під Тегераном літак рейсу PS752 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) немає, заявив генеральний прокурор України Руслан Рябошапка.

"Співпраця в рамках кримінального розслідування: такого контакту з іранською стороною в нас немає. Ми не розуміємо, чому", - розповів журналістам Рябошапка після свого виступу на засіданні комітету з питань правоохоронної діяльності.

За його словами, кілька разів контакти з представниками Ірану в Офісу генпрокурора відбулися, але вони не мали розвитку та проводилися через представників вітчизняного Міністерства внутрішніх справ і посольства.

"Мені складно це пов'язати з чимось. Очевидно, це може свідчити про те, що немає бажання в іранської сторони допомагати нам у цьому кримінальному розслідуванні. Можливо, є й інші причини", - додав генпрокурор.

За словами Рябошапки, Україна вже підготувала проект створення спільної слідчої групи з країнами, чиї громадяни загинули на борту рейсу PS752.

"Поки що, скажемо так: шанси не дуже великі, що буде спільна слідча група. Тому більше надій на міжнародну правову допомогу й на дипломатичні канали", - зазначив генеральний прокурор.

Як повідомлялося, пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії "МАУ", який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, розбився в районі Міжнародного аеропорту імені імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту рано-вранці 8 січня. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Всі вони загинули. Серед загиблих - 11 громадян України (зокрема дев’ять членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 - Канади, десять - Швеції, чотири - Афганістану, по три - ФРН та Великої Британії.

2 лютого в ефірі програми "ТСН. Тиждень" було оприлюднено аудіозапис переговорів диспетчерської аеропорту Тегерана та другого пілота іранської компанії "Асеман Ейрлайнз". Як випливає із запису, людина за штурвалом іранського лайнера бачила запуск ракети й вибух.

3 лютого директор із розслідування катастроф в Іранській організації цивільної авіації Хасан Резаіфар повідомив, що Тегеран більше не ділитиметься з Україною матеріалами у справі авіакатастрофи літака "МАУ" у зв'язку з оприлюдненням аудіозапису переговорів диспетчера з пілотом іранського літака.

Після цього секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що Київ наполягає на всебічному і повному розслідуванні всіх обставин трагедії збитого в Ірані літака.

Данілов наголосив, що Україна готова до максимально тісної співпраці з іранською стороною в питанні розслідування причин трагедії і має для цього всі технічні та наукові можливості, зокрема в питанні дослідження чорних скриньок.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Сенаті обіцяють швидко надіслати законопроект про допомогу Україні на підпис Байдену

Тіло ще одного чоловіка виявили рятувальники у Дніпрі після ракетних ударів

ЗАГРОЗА БАЛІСТИКИ ДЛЯ ЦЕНТРАЛЬНИХ І СХІДНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ - ПОВІТРЯНІ СИЛИ

У передмісті Херсона внаслідок обстрілу загинула жінка

У Херсонській області на Великдень і поминальні дні під час комендантської години заборонено проводити богослужіння

Українська авіація за добу завдала ударів по шести місцях скупчення окупантів та їхньому пункту управління - Генштаб ЗСУ

Командир "Азова" закликає США скасувати заборону на передачу західного озброєння бригаді

Окупанти за добу завдали 25 ракетних і 52 авіаудари по Україні, обстріляли близько 110 міст і сіл

Зеленський провів у Дніпрі нараду

ЗСУ відбили на авдіївському, новопавлівському й бахмутському напрямках 57 атак окупантів за добу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА