Інтерфакс-Україна
07:43 12.02.2020

США мають намір заявити про угоду з талібами вже цього тижня

2 хв читати
США мають намір заявити про угоду з талібами вже цього тижня

Адміністрація президента США Дональда Трампа прагне оголосити про угоду щодо скорочення насильства з афганським рухом "Талібан" вже цього тижня, повідомляє CNN з посиланням на двох американських військових чиновників, обізнаних із обговореннями.

Передбачувана угода описується як "оголошення про скорочення насильства", яке вимагатиме припинення вогню між коаліцією і "Талібаном" і дасть надію на досягнення мирної угоди в найближчому майбутньому.

Співрозмовники телеканалу заявили, що існують деякі сумніви щодо здійсненності цього плану, оскільки учасники переговорів з боку талібів не можуть гарантувати, що бійці руху в усьому Афганістані дотримуватимуться умов договору.

Американські чиновники також стурбовані тим, що філія ІДІЛ в Афганістані скористається цією угодою і закликатиме молодих талібів приєднатися до боротьби проти США.

Президент Афганістану Ашраф Гані написав у своєму Твіттері у вівторок, що держсекретар США Майк Помпео повідомив йому, що був досягнутий "помітний прогрес у поточних мирних переговорах з талібами".

"Держсекретар поінформував мене стосовно пропозиції талібів щодо істотного і сталого скорочення насильства", - заявив Гані, назвавши це "відрадною подією".

Таліби неодноразово заявляли, що готові почати міжафганські мирні переговори тільки після підписання угоди про виведення військ США з Афганістану. Прямі переговори між США і "Талібаном" почались у 2018 році. Поки переговорний процес проходив фактично безрезультатно, а в вересні минулого року президент США Дональд Трамп навіть заявляв, що переговори з угрупованням "мертві".

У січні, однак, таліби заявили, що вони розраховують на швидке підписання мирного договору з США, і повідомили, що проект угоди вже готовий.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кількість постраждалих у Києві через нічну ракетно-дронову атаку ворога зросла до дев'яти осіб – Кличко

Енергетики розпочнуть відновлювальні роботи, щойно будуть безпечні умови - Міненерго

Кількість постраждалих від ворожої ракетно-дронової атаки у Києві зросла до восьми людей - Кличко

Кількість постраждалих внаслідок атаки ворожих дронів на Запоріжжя зросла до трьох - ОВА

П'ятеро цивільних постраждали внаслідок нічної ракетно-дронової атаки росіян на Київ - Кличко

Жінка й дитина, постраждалі внаслідок атаки російських БпЛА на Запоріжжя, у важкому стані - ОВА

Житловий будинок зазнав ушкоджень внаслідок атаки ворожих дронів у Києві – КМВА

Житловий будинок зазнав ушкоджень внаслідок атаки ворожих дронів у Києві – КМВА

Двоє цивільних постраждали внаслідок атаки російських БпЛА на Запоріжжя - ОВА

Запоріжжя під атакою російських БпЛА, виникла пожежа - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА