Інтерфакс-Україна
07:15 20.02.2020

У Брюсселі відбудеться позачерговий саміт ЄС, присвячений бюджету Євросоюзу на 2021-2027 роки

2 хв читати
У Брюсселі відбудеться позачерговий саміт ЄС, присвячений бюджету Євросоюзу на 2021-2027 роки

Глави держав і урядів країн ЄС зберуться в четвер у Брюсселі на позачергову Європейську раду, щоб обговорити довгостроковий фінансовий план (бюджет) Євросоюзу на період 2021-2027 років.

"Настав час дійти згоди на нашому рівні з багаторічного фінансового плану", - заявив голова Євроради Шарль Мішель у своєму листі-запрошенні на саміт європейських лідерів.

За його словами, будь-яке перенесення цього питання може створити "серйозні практичні і політичні проблеми", і тоді буде складно продовжувати нинішні програми ЄС, як і запускати нові.

"Я цілком усвідомлюю, що ці переговори (між Європарламентом, Єврокомісією та Радою ЄС - ІФ) з найскладніших, які нас чекають. Але я також переконаний, що при здоровому глузді і рішучості ми можемо знайти порозуміння, яке буде вигідне всім європейцям", - написав Мішель.

Прес-служба Європейської ради повідомила, що в ході підготовки до цього саміту Мішель провів переговори індивідуально з усіма 27 керівниками держав-членів ЄС щодо майбутнього довгострокового бюджету союзу.

На основі цих консультацій голова Європейської ради надасть пропозиції щодо загальної суми бюджету і її розподілу відповідно до планів ЄС.

На пленарній сесії Європарламенту 12 лютого євродепутати наголошували, що будуть готові схвалити тільки такий бюджет, який відповідає амбіціям Євросоюзу.

Більшість парламентаріїв в ході дебатів наполягали на необхідності достатнього фінансування таких спільних цілей ЄС, як боротьба проти кліматичних змін, цифровий і екологічний перехідні періоди Євросоюзу, соціальні наслідки, що випливають з них, а також тривала підтримка регіонів і міст, сільгоспвиробників, молоді, науковців і підприємців.

Депутати Європарламенту вказували на важливість пошуку нових джерел доходів ЄС і на "зв'язок між бюджетом ЄС і повагою правової держави".

Процес затвердження довгострокового бюджету ЄС починається з подання пропозиції Європейською комісією. Потім ця пропозиція підлягає технічному та політичному обговоренню в Раді ЄС. Для укладення угоди потрібне одноголосне рішення всіх держав-членів. При визначенні своєї позиції Рада ЄС отримує політичні установки від Європейської ради.

Для затвердження фінансового плану також необхідна згода Європейського парламенту.

Європейська комісія висунула свою пропозицію щодо бюджету 2021-2027 рр. 2 травня 2018 року, і відтоді переговори велись на різних рівнях.

У грудні 2019 року Європейська рада закликала свого голову Мішеля домогтися прогресу в переговорах між інститутами ЄС з метою досягнення остаточної угоди.

Голова Євроради вирішив скликати саміт 20 лютого після консультацій держав ЄС на рівні глав і 25 січня направив свого листа-запрошення європейським лідерам.

Після консультацій з усіма керівниками країн ЄС Мішель представив свою пропозицію 14 лютого 2020 року. Серед основних позицій цієї пропозиції - загальний обсяг, обсяги основних сфер політики ЄС; фінансування, включно з доходами (власні ресурси); умови і стимули.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Російські військові скинули вибухівку з дрона на жителя Херсонщини – ОВА

Пісторіус підтримав стратегію нерозголошення інформації про постачання озброєння в Україну

У Німеччині можуть відновити призов, якщо не вистачить охочих йти в армію добровільно

Зеленський подякував Папі Леву XIV за готовність до посередництва у мирному процесі

Швейцарія профінансує EUR6,4 млн внесок України за підписку на додаткові акції ЄБРР

Китай призупиняє дію низки заходів експортного контролю щодо компаній США

Кількість загиблих через ракетний удар по Сумській громаді зросла до трьох

Кулеба в рамках підготовки до URC2025 провів ряд зустрічей з представниками італійського уряду та громад

Зеленський призначив Джелялова послом у Туреччині

Зеленський: Я очікую, хто прибуде від Росії, тоді буду визначати, які кроки варто робити Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА