11:25 20.02.2020

Зеленський: Коронавірус до України не потрапить, вжито безпрецедентних заходів безпеки

2 хв читати
Зеленський: Коронавірус до України не потрапить, вжито безпрецедентних заходів безпеки

Україна вжила безпрецедентних заходів безпеки під час евакуації громадян України та інших держав з Уханя (КНР), щоб гарантувати, що новий китайський коронавірус не потрапить до країни, заявляє президент України Володимир Зеленський.

"Заходи безпеки – безпрецедентні. Зробили все можливе й неможливе, щоб гарантувати: вірус в Україну не потрапить. Декількох громадян не пустили на борт в Ухані, оскільки у них була трохи підвищена температура. Всі, хто піднявся на борт, у задовільному стані", - написав Зеленський у своєму Telegram-каналі в четвер.

"Вони здорові, але мають пройти карантин і обсервацію протягом 14 днів. Евакуйовані житимуть у закритому медичному центрі Національної гвардії у Нових Санжарах. Він буде повністю ізольований та переведений на суворий режим бактеріологічної безпеки. Протягом двох тижнів це буде, напевне, найбільш охоронюваний об’єкт у країні", - додав глава держави.

Зеленський зазначив, що бактеріологічної небезпеки немає, але є інша проблема - "небезпека забути про те, що всі ми люди і всі ми - українці".

"Кожен з нас. Включно з тими, хто опинився в Ухані під час епідемії. Коли Франція евакуювала людей з Уханя і їх привезли в одне з міст, реакція у мешканців цього міста була одна: вони турбувалися про життя і здоров’я своїх співгромадян, співчували тим, хто опинився у складній ситуації. Навіть у Казахстані, коли наш літак з Уханя сів на дозаправку й доправив казахстанського громадянина, не було жодних протестів і блокувань. Навпаки, всі дякували й раділи, що людина нарешті вдома", - зазначив він.

Зеленський вважає, що спроби окремих людей в Україні перекривати траси, блокувати госпіталі, не пустити громадян України до їхньої рідної країни показують "далеко не кращу сторону нашого характеру". "Особливо якщо врахувати, що більшість пасажирів – люди, яким менше 30 років. Для багатьох з нас вони – майже як діти", - додав він.

Президент наголосив, що тимчасове перебування громадянина України в Ухані або еміграція до Канади не робить його чужим для своєї країни. "Розумію: стара політика протягом десятків років робила звичним ділити українців на "правильних" і "неправильних". Але ця епоха скінчилася. Ми будемо боротися за кожного українця, який опинився у біді, – де б він не перебував. Рятувати, евакуювати, обмінювати. Україна не здаватиме своїх. Такою буде державна політика – я це гарантую. Але такою ж самою має бути й реакція суспільства – я на це дуже сподіваюся", - заявив він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА