11:55 21.02.2020

Влада керувалася насамперед гарантуванням безпеки евакуйованих із Китаю українців

2 хв читати
Влада керувалася насамперед гарантуванням безпеки евакуйованих із Китаю українців

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що у питанні розміщення евакуйованих із китайського міста Уханя українців влада керувалася гарантуванням їхньої безпеки.

Так він відповів на запитання народного депутата групи "Довіра" Олега Кулініча про те, чому органи влади обласного та районного рівнів на Полтавщині не були поінформовані про прибуття евакуйованих громадян до Нових Санжар.

"Операція, яка була проведена, є безпрецедентною в історії України - ніколи в таких умовах не евакуйовували людей, і необхідно було забезпечувати епідеміологічну безпеку, - заявив Гончарук.

Прем'єр-міністр запевнив, що першочерговим завданням під час розробки плану з евакуації та розміщення громадян із китайського міста Уханя було гарантування їхньої безпеки.

"Перше, про що ми думали - це безпека людей, які везтимуть, безпека людей, які проживатимуть на територіях навколо. Стосовно них могли статися провокації, спецоперації тощо. Тому ми навіть маршрут, яким ми їхатимемо, не могли розголошувати. Для цього ми збиралися і в режимі "для службового користування", фактично в таємному режимі ухвалювали рішення на оперативному штабі. Абсолютно очевидно, що в таких умовах ми не можемо за тиждень, за два когось інформувати", - розповів глава Кабміну.

Він назвав інформацію про те, що рішення щодо розміщення евакуйованих громадян із Китаю до Нових Санжарах було ухвалено в останній момент, помилковою.

"Із самого початку було визначено перелік із приблизно 10 об'єктів, які були обрані за параметрами, які надали медики. За три дні до прийняття людей, коли фактично ухвалювали рішення про відправку літака до Китаю, у нас було три об'єкти, які готові були прийняти евакуйованих. Фінальне рішення про те, який із них буде використано і ми повеземо до нього людей, було ухвалено за день до цього. Це абсолютно нормально з точки зору безпеки", - сказав Гончарук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА