Засуджений у справі про смертельну ДТП в центрі Харкова братиме участь у розгляді касації дистанційно

Касаційний кримінальний суд Верховного суду задовольнив заяву Геннадія Дронова, засудженого на 10 років позбавлення волі за ДТП в результаті якої в жовтні 2017 року загинуло 6 осіб, і дозволив йому брати участь у розгляді касаційної скарги дистанційно
"Заяву засудженого щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції задовольнити. Забезпечити проведення дистанційного судового засідання між Касаційним кримінальним судом у складі Верховного Суду і Державною установою "Крюківська виправна колонія (№ 29)" в режимі відеоконференції за участю засудженого", - йдеться в ухвалі судді Миколи Ковтуновича, опублікованій в єдиному державному реєстрі судових рішень.
Як повідомлялося, увечері 18 жовтня 2017 року на перехресті вул. Сумської та провулку Мечникова в Харкові автомобіль Lexus RX під керуванням 20-річної Олени Зайцевої, рухаючись на заборонний сигнал світлофора, вчинив зіткнення з автомобілем Volkswagen Touareg під керуванням Дронова. Унаслідок зіткнення Lexus вилетів на тротуар і здійснив наїзд на 11 пішоходів, п’ятеро з яких загинули на місці (чотири дівчини і молодий чоловік). Ще одна дівчина померла від отриманих травм у лікарні вранці 26 жовтня. Крім того, внаслідок ДТП постраждала пасажирка Lexus. За фактом ДТП було розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху, якщо вони спричинили загибель кількох осіб) КК України.
2 лютого 2018 року обвинувальний акт стосовно Зайцевої та Дронова надійшов до Київського райсуду Харкова.
Під час дебатів держобвинувачення вимагало визнати Зайцеву та Дронова винними за ч. 3 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху, внаслідок якого загинуло кілька осіб) КК України і призначити кожному покарання у вигляді позбавлення волі терміном десять років із позбавленням права керувати транспортними засобами на три роки, а цивільні позови постраждалих задовольнити в повному обсязі. Захист Дронова зажадав визнати його невинуватим з огляду на недоведеність складу злочину. Зайцева заявила, що готова нести будь-яке покарання, яке призначить суд. Її захист просив суд під час призначення покарання врахувати пом'якшувальні обставини (розкаяння та добровільне відшкодування збитків).
Матеріали стосовно автошколи, де навчалася Зайцева, було виділено в окреме провадження за ст. 367 (службова недбалість) КК України.
26 лютого 2019 року Київський райсуд Харкова визнав Дронова та Зайцеву винними і засудив обох до максимальних термінів позбавлення волі, передбачених статтею (по десять років), і позбавлення права керувати транспортними засобами на три роки.
14 серпня Харківський апеляційний суд відмовився пом'якшити покарання Олені Зайцевій, обвинуваченій у ДТП, і скасувати вирок суду першої інстанції та закрити кримінальне провадження стосовно іншого обвинуваченого у смертельній аварії Геннадія Дронова.
Адвокат Зайцевої Юлія Плетньова й адвокат Дронова Геннадій Токарев подали касаційні скарги на вирок судів першої та другої інстанцій.
Розгляд скарг призначено на 3 квітня.
юв