16:08 25.02.2020

Рішення Гончарука знизити ставки на іпотеку дасть змогу людям купувати житло на вигідних умовах - експерт

2 хв читати
Рішення Гончарука знизити ставки на іпотеку дасть змогу людям купувати житло на вигідних умовах - експерт

Київ. 25 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Кабінет Міністрів і прем'єр Олексій Гончарук заклали всі необхідні механізми, щоб зробити кредити на житло доступними та знизити кредитну ставку на іпотеку, зазначає політичний експерт Тарас Семенюк.

"Очевидно, що ключовим завданням є справді зменшення кредитних ставок. Щоб українці могли брати кредити на купівлю житла. Так, як це працює в Європі. Коли ти береш на 20-30 років, теж платиш щомісяця якийсь певний мінімум за свою квартиру. Я бачу всі підстави для того, щоб ці засади десь було закладено в реформах. Нарешті за останні 6 місяців, по-моєму, динаміка реформ збільшилася", - сказав Семенюк в ефірі телеканалу "Прямий" у вівторок.

Він також додав, що низькі відсотки на іпотеку - це європейська практика, яка працює в ЄС вже багато років. "У рамках економічного зростання очевидно, що процентні ставки мають падати і вони вже за останній час почали падати", - наголосив політолог.

Він також нагадав, що крім доступної іпотеки, українцям необхідні й дешеві кредити для старту власної справи, і ця програма в Україні вже працює і стає популярною серед підприємців.

"Ця програма, запущена недавно, коли українці можуть отримувати кредити під 5-7-9% на розвиток власної справи - це і є стимулюванням малого та середнього бізнесу. Коли Італія такий самий шлях проходила, коли маленькі домогосподарства отримали кредити від держави під низькі відсотки і наразі ми бачимо ось ці всі відомі італійські бренди, які саме з цього починали. Я гадаю, що це гарний початок, наскільки я розумію, ця програма дешевих кредитів нині досить популярна серед людей", - сказав Семенюк.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА