14:36 26.02.2020

Майже всі, хто проходить пробацію в Україні, не скоюють злочинів повторно - директор Центру пробації

2 хв читати

Практично всі українці, які проходять процедуру пробації, не порушують приписів і не здійснюють правопорушень повторно, що свідчить про ефективність п’ятирічної роботи пробаційної системи в країні.

Директор Державної установи "Центр пробації" Олег Янчук нагадав на брифінгу в Києві в середу, що закон "Про пробацію" було ухвалено п’ять років тому, і за цей час було побудовано альтернативну ув'язненню систему пробації.

За його словами, на сьогодні суди на стадії судового процесу активно беруть до уваги досудові доповіді, підготовлені Центром пробації. Співробітники пробації збирають інформацію з характеристикою обвинуваченого, причинами, які призвели до скоєння злочину, надають висновок про можливість виправлення людини без ув'язнення.

Наглядова пробація, пов'язана з контролем людей, яким призначено покарання, що не пов'язане з позбавленням волі, також довела на практиці свою ефективність.

Янчук звернув увагу, що пробація застосовується виключно до тих людей, які не вчиняли злочинів, пов'язаних із насильством, не становлять небезпеки для життя та здоров'я інших людей.

"Ми сьогодні можемо заявити, що 95% людей, які перебувають на пробації, не порушують умов і зобов'язань, покладених на них законом і судом, не здійснюють повторних правопорушень", - повідомив директор центру.

Він наголосив, що це є добрим результатом. Нині, як розповів Янчук, пробацію проходить 61 тис. людей, що удвічі більше, ніж кількість осіб, що перебувають у місцях позбавлення волі.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА