Інтерфакс-Україна
17:28 26.02.2020

Вступ до ЄС і НАТО має бути рушійною силою для внутрішніх перетворень в Україні

2 хв читати
Вступ до ЄС і НАТО має бути рушійною силою для внутрішніх перетворень в Україні

Вступ до Європейського Союзу й НАТО не може бути самоціллю для України, це має бути рушійна сила для внутрішніх демократичних та соціально-економічних перетворень, заявив віце-президент Національної академії наук України (НАН) Сергій Пирожков.

"Україна має застосувати євроатлантичну інтеграцію як рушійну силу внутрішніх демократичних і соціально-економічних перетворень, тому вступ до НАТО і ЄС не може бути самоціллю", - сказав він, презентуючи національну доповідь "Євроатлантичний вектор України" на засіданні президії НАН України.

Пирожков зазначив, що отримання членства в НАТО певною мірою зуміє полегшити реалізацію євроінтеграційного курсу України, оскільки для більшості країн Євросоюзу першим кроком став вступ до альянсу, а вже потім інтеграція з європейськими структурами.

"Перспектива членства і в НАТО, і в ЄС лежить виключно в політичній площині й залежить від того, наскільки швидко й ефективно Україна реформуватиметься, впроваджуватиме стандарти ЄС і Північноатлантичного альянсу, посилюватиме демократичні інститути, зможе стати прогнозованою і стабільною країною євроатлантичного простору", - додав він.

Крім того, академік наголосив, що наразі владі необхідно перейти до практичних дій і розробки дорожньої карти з підготовки передумов для отримання згоди ЄС і НАТО на визнання за Україною перспектив членства та напрями державного розвитку на траєкторію виконання критеріїв членства в ЄС і НАТО. Він також вважає, що Україні варто доповнити діяльність, спрямовану на створення передумов для членства в ЄС і НАТО, зусиллями у форматі двосторонніх відносин з США, Канадою, Великою Британією, Німеччиною, Францією, Польщею та іншими країнами-членами НАТО і ЄС.

Пирожков закликав у відносинах з ЄС керуватися національними інтересами України, а якщо вони суперечать Угоді про асоціацію, то під час консультацій з ЄС ініціювати перегляд, корекцію або доповнення певних статей угоди.

"У відносинах з ЄС необхідно виходити з національних інтересів України. А якщо це суперечить Угоді про асоціацію, то в ході консультацій з ЄС слід орієнтуватися на можливість перегляду, корекції або доповнення певних статей угоди, адже не всі її положення сповна відповідають сучасним проблемам і труднощам, з якими стикається економіка України, а також економіки країн-членів ЄС, котрі з метою захисту своїх інтересів періодично застосовують протекціоністські заходи, тим самим порушуючи умови угоди", - пояснив віце-президент НАН.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

Атака на Одещину: російські обстріли пошкодили фермерські господарства

Окупанти за добу втратили 1180 осіб та 208 од. автотехніки

Атака росіян "шахедами" по Запоріжжю призвела до пожежі та пошкодження будинків

Росіяни атакували Запорізьку область "шахедами" та авіацією – ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА