Інтерфакс-Україна
20:11 26.02.2020

Денісова просить російську колегу гарантувати безпеку українського політв'язня Якименка

2 хв читати
Денісова просить російську колегу гарантувати безпеку українського політв'язня Якименка

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена Російської Федерації Тетяни Москалькової з проханням вжити заходів щодо гарантування безпеки та надання необхідної медичної допомоги незаконно засудженому громадянинові України Володимиру Якименку.

"Громадянина України, якого незаконно утримують у ФКУ ВК 4 УФСВП Росії в Саратовській області, планують перевести до тюремної лікарні ФКУ ЛПЗ ОТЛ-1 УФСВП Росії в Саратовській області начебто для лікування. Водночас адміністрація виправної колонії погрожує Володимиру, що в цій лікарні його зґвалтують", - повідомила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

Вона зазначила, що переведення в тюремну лікарню і погрози пов'язані з неодноразовими зверненнями Якименка до неї та представників українських дипломатичних установ, після яких проводяться перевірки в колонії.

Також, незважаючи на неодноразові звернення з вимогами провести медичне обстеження і надати необхідне лікування Якименку, Москалькова не реагує вже понад три місяці.

"Через це знову звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової негайно вжити заходів, аби не допустити заподіяння шкоди фізичному та психічному здоров'ю Володимира Якименка, а також сприяти в гарантуванні безпеки та наданні належної медичної допомоги незаконно засудженому громадянинові України", - написала Денісова.

Також вона звернулася до міжнародних правозахисних організацій і дипломатичного корпусу з проханням захистити права Якименка, зокрема право на життя й особисту недоторканність, які гарантовані міжнародними конвенціями.

Як повідомлялося, Володимир Якименко до незаконного ув'язнення був таксистом і активістом "Автомайдану".

11 червня 2017 року російські силовики затримали Якименка, коли він перетинав адмінмежу з анексованим Кримом. Українця звинуватили в "транспортуванні наркотиків", які йому нібито підклав пасажир.

У результаті підконтрольний Росії "суд" анексованого Криму засудив українця до 15,5 років колонії. Якименка відправили в місто Пугачов Саратовської області.

Денісова також повідомляла про погіршення стану здоров'я Якименко і про тортури, під якими його примусили підписати відмову від повного медичного обстеження.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський і Макрон скоординували дипломатичні зусилля для відповіді на ескалацію з боку РФ

У селі Пужники перепоховали останки 42 людей, чиї життя обірвала війна

Інформація про третього загиблого внаслідок ворожої повітряної атаки на Київ не підтвердилась – КМВА

Глава МЗС Чехії: Путін – боягуз, який нападає на жінок і дітей

У Києві у вересні тимчасово обмежать рух транспортних засобів окремими вулицями у зв’язку з ремонтними роботами – КМДА

До 3 людей зросла кількість загиблих внаслідок ворожої повітряної атаки на Київ – КМВА

Сирський: На Покровському напрямку Сили оборони змогли відновити контроль над 26 кв. км української землі

УЧХ працює у Києві на місцях ліквідації наслідків російської повітряної атаки

Зеленський привітав воїнів ГУР із Днем воєнної розвідки

Ляєн: Кремль зневажає дипломатію, порушує міжнародне право і без розбору вбиває людей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА