Інтерфакс-Україна
13:35 28.02.2020

В Україні дедалі частіше зброю використовують у побутових конфліктах і публічних місцях

2 хв читати
В Україні дедалі частіше зброю використовують у побутових конфліктах і публічних місцях

Проблема незаконного обігу та використання зброї потребує комплексного обговорення і законодавчого врегулювання, оскільки становить серйозну загрозу громадській безпеці, зазначають експерти.

У п'ятницю на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" голова керівної ради Центру безпекових досліджень "СЕНСС" Вадим Черниш розповів, що центр провів дослідження шляхом збору та аналізу інформації з відкритих джерел (сайтів органів державної влади, правоохоронних органів, соцмереж, ЗМІ) про випадки використання нелегальної зброї та боєприпасів.

Так, згідно з даними дослідження, в період за вересень-грудень 2019 року було виявлено 538 випадків незаконного використання і застосування зброї, найбільше таких подій було в Дніпропетровській, Київській, Донецькій областях і в Києві.

Дослідження засвідчило, що злочини із застосуванням зброї здебільшого коять групи осіб, пов'язані незаконним обігом зброї, розповсюдженням наркотиків і насильницькими злочинами. Також незаконно використовувати зброю схильні раніше судимі й особи в стані алкогольного сп'яніння.

Водночас, як зазначив Черниш, "серед цілої низки випадків незаконного обігу та використання зброї - велика кількість молоді, ветеранів, які мають проблеми через негативний вплив на їхню психіку перебування в зоні бойових дій".

"Рівень сприйняття образи та можливий доступ до зброї може провокувати цілу низку проблем", - наголосив він.

За результатами моніторингу виявлено тенденцію широкого використання зброї в побутових конфліктах - кожен десятий випадок із зафіксованих.

Також моніторинг продемонстрував, що 57 випадків незаконного застосування зброї у вересні-грудні минулого року стосувалися обстрілів у публічних місцях.

Крім того, дослідження продемонструвало тенденцію до збільшення кількості людей, які легально володіють зброєю і застосовують її у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння з порушенням громадського порядку. Порівняно з 2015 роком таких власників зброї стало вчетверо більше - з 1065 до 4399 осіб.

"Нам необхідна ціла кампанія, щоб війна залишалася в зоні ведення бойових дій ... Має проводитися робота з ветеранами, з військовослужбовцями, необхідно встановити кількість зброї, яка залишилася поза контролем уряду", - висловив думку Черниш.

У цьому контексті він наголосив на необхідності системного та комплексного підходу до вирішення цієї проблеми, затвердження законодавчих змін.

"Є явний зв'язок між окупацією частини території України ... Багато програм мають бути відкориговані з урахуванням реалій сьогодення ... Це питання таке комплексне, що має бути визначений, на нашу думку, відповідальний орган, і не тільки правоохоронний ... І з законодавством у нас зараз не все гаразд, діє досі постанова Верховної Ради, яка прописує лише окремі питання, що стосуються права власності на зброю", - підсумував Черниш.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Раді пропонують притягати батьків до адмінвідповідальності за правопорушення малолітніх та неповнолітніх

Суттєве потепління очікується в Україні в найближчі дні, короткочасні дощі пройдуть лише на сході

Україна отримала 9-й транш $500 млн від МВФ на покриття пріоритетних бюджетних потреб - Шмигаль

Україна має подати до парламенту зміни до закону про оцінку майна до кінця серпня-2025 – програма з МВФ

Червень в Києві був холодніший середнього на 0,4°С, опадів теж випало менше

Шмигаль обговорив з президенткою Єврокомісії необхідність сталого фінансування України на 2026-2027 рр.

Негода знеструмила 103 населених пункти у чотирьох областях України

Судитимуть наркоторговців, які отримували кокаїн з Іспанії в пакунках з кавою та продавали його у Києві

СБУ повідомила про заочну підозру російському полковнику, який командував атаками "Кинджалів" по енергооб’єктам України

Працівник енергокомпанії напав з ножем на співробітників в німецькому Мельріхштадті, одна жінка померла – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА