13:14 10.03.2020

Конкурс для формування нового складу ВККСУ не може бути проведено без зміни чинного законодавства - Вища рада правосуддя

3 хв читати
Конкурс для формування нового складу ВККСУ не може бути проведено без зміни чинного законодавства - Вища рада правосуддя

Вища рада правосуддя (ВРП) не зможе сформувати склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) до внесення змін до чинного законодавства, що регулює судоустрій і діяльність органів суддівського врядування.

"10 березня спливає термін формування конкурсної комісії з відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ). Вища рада правосуддя, яка за законом має затвердити склад цієї комісії, вже двічі відкладала дату її створення. Втім, ВККСУ не сформована", - зазначено в повідомленні, оприлюдненому на сайті ВРП.

Як пояснюють у раді, згідно з чинним законодавством ВККСУ складається з 12 осіб, відібраних за підсумками конкурсу. Конкурсна комісія, у свою чергу, складається з шести осіб - трьох представників Ради суддів України і трьох міжнародних експертів, кандидатури яких повинні запропонувати міжнародні організації, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання корупції.

"Тобто йдеться про ті самі організації, що делегували своїх представників до Громадської ради міжнародних експертів, яка у 2018 році брала участь у доборі членів Вищого антикорупційного суду України", - пояснюють у ВРП.

Усі п'ять організацій - Рада Європи, Європейський Союз, Європейське бюро боротьби з шахрайством (OLAF), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD) - отримали від ВРП пропозиції делегувати міжнародних експертів до складу конкурсної комісії відразу після оголошення конкурсу з відбору членів ВККСУ - 12 січня 2019, однак усі організації жодним чином не відреагували.

"Не виявила наміру брати участь у створенні конкурсної комісії й жодна із дванадцяти міжнародних організацій, з якими Україна працює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів. До цих організацій згідно з переліком, наданим ВРП Міністерством закордонних справ України, Вища рада правосуддя також зверталася з відповідним проханням", - наголошується в заяві.

Без участі міжнародних партнерів, відповідно до чинного закону, конкурсна комісія не може бути затверджена, не може бути сформована ВККСУ, і, як наслідок, залишаються незаповненими вакансії в українських судах - вже більше ніж дві тисячі, зазначають у ВРП.

"Закон № 193-IX не передбачає випадків, коли міжнародні організації не подають пропозицій щодо представників у конкурсній комісії, відповідно і не визначає дії ВРП у такому разі. Тобто проведенню конкурсу перешкоджає відсутність чітко прописаних законодавчих процедур", - наголошують у раді.

Нагадується також, що зауваження до закону озвучували національні та міжнародні експерти ще до його ухвалення, зокрема Комітет Міністрів Ради Європи, генеральний секретар Ради Європи, координатор сектору верховенства права і боротьби з корупцією Представництва Європейського Союзу в Україні. Також був негативним висновок Венеціанської комісії.

"ВРП доклала всіх зусиль для того, щоб конкурсну комісію з відбору кандидатів до складу ВККСУ було сформовано. Однак без внесення змін до закону №193-IX, які враховували б критичні зауваження вітчизняних і міжнародних експертів і регулювали питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККСУ, зробити це неможливо", - наголошують у повідомленні.

Як повідомлялося, закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" Верховна Рада ухвалила 16 жовтня 2019 року, президент України Володимир Зеленський підписав його 4 листопада, він набув чинності 7 листопада. З того моменту повноваження всього складу ВККСУ було припинено.

Верховний Суд звертався до Зеленського з проханням застосувати право вето на ухвалений парламентом в цілому закон. У зверненні наголошувалося, що "закон формує потенційні загрози незалежності всіх суддів, а його ухвалення призведе до реального посягання на їх незалежність і матиме негативний вплив на дію верховенства права як невід'ємну складову правової держави".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Російські найманці на Донбасі 4 рази порушили режим тиші, двоє українських військовослужбовців поранені

Павлоградський хімзавод вироблятиме паливо для українських ракетних комплексів – Аваков

Літнє тепло порадує українців найближчими днями

Крива захворюваності COVID-19 в Україні погіршуються вже тиждень

Кличко: ще у 83 жителів Києва виявили коронавірус, серед них – 11 медиків

Кількість хворих на Covid-19 за добу зменшилася в семи областях України, ще в двох не змінилася - РНБО

Російські найманці на Донбасі обстріляли захисників Опитного та Мар'їнки, двоє українських військовослужбовців поранені

Аваков повідомив про тотальні відпрацювання в Дніпропетровській області після викриття правоохоронців Павлограда у співпраці з наркоторговцями

В Україні 550 нових хворих Covid-19 за минулу добу, 440 одужали, 15 раніше хворих померли

Президент Бразилії пригрозив вийти з ВООЗ за пораду повернути обмеження

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА