13:05 12.03.2020

У Києві встановлять пам'ятник Петлюрі, переконаний голова Українського інституту національної пам'яті

2 хв читати

Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович повідомив, що пам'ятник голові Директорії Української Народної Республіки, головному отаману військ і флоту УНР Симону Петлюрі все-таки буде встановлено у Києві.

"Судячи з документів, які туди-сюди снують роками, хоч це і довга історія, але мені здається, що вона рухається до завершення, і має бути пам'ятник Петлюрі", - сказав Дробович в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас голова Інституту нацпам'яті не назвав, в які терміни цей проект може бути реалізовано.

"Симон Петлюра - один із видатних діячів української державності. Українці мають право ставити пам'ятники тому, хто відповідає їхнім інтересам і уявленням про мораль, естетику тощо. Симон Петлюра - один із тих людей, яким логічно та доцільно ставити пам'ятник. Це навіть не питання героїзації. Петлюра та інші люди, які в 1917-1921 роках створювали Українську державу, - це люди, які забезпечили нас усвідомленням державності щонайменше у столітній тривалості. Це дуже важлива історія", - додав Дробович.

Він також наголосив, що з цього питання в суспільстві є консенсус, "тому пам'ятник йому вже назрів". "Є мурал Петлюри в Києві, це говорить про те, що народ уже визначився", - констатував Дробович.

Як повідомлялося, колишній міністр культури України Євген Нищук заявляв, що одним із можливих місць встановлення пам’ятника Петлюрі може стати територія біля Будинку вчителя в Києві на вул. Володимирській, 57.

У свою чергу екс-голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович висловлював сподівання на те, що незабаром буде демонтовано пам'ятник Миколі Щорсу і на його місці встановлять пам'ятник Петлюрі.

Повний текст інтерв'ю з Дробовичем буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА