14:40 12.03.2020

Голова УІНП: Є меценати, які готові профінансувати демонтаж радянського герба з монумента "Батьківщина-мати" в Києві

3 хв читати
Голова УІНП: Є меценати, які готові профінансувати демонтаж радянського герба з монумента "Батьківщина-мати" в Києві

Голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Антон Дробович повідомив про готовність меценатів частково або повністю профінансувати всі процедури, пов'язані з демонтажем радянського герба зі щита на монументі "Батьківщина-мати" в Києві.

"Є небайдужі громадяни, які готові частково або повністю профінансувати всі процедури, пов'язані з демонтажем. Від попереднього керівництва Міністерства культури я отримав згоду на всі ці процеси, Володимир Бородянський тільки наполягав, що ми не можемо просто зрізати герб і все, а має бути продумано концепцію, що далі (робити - ІФ). Її має бути проговорено. На такій стадії ми наразі перебуваємо", - сказав Дробович в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, всі узгодження і демонтаж символіки буде непростим процесом і на них піде мінімум рік.

"Ну, і друга частина - що замість (радянського герба на щиті - ІФ). Це не визначатиме чиновник у кабінеті, я хотів би, щоб це визначало суспільство", - додав голова УІНП.

Він зазначив, що найбільш очевидним і логічним рішенням є заміна комуністичної символіки на Малий герб України - тризуб.

"Але я вважаю, що крім того, що ця статуя справді видатна, є важливою пам'яткою й одним із символів міста, її щит - це можливість. Якщо ми придумаємо, як із ним працювати, то це може бути гарна туристична пам'ятка, а також великий ідеологічний маркер. Треба продумати, це буде щось постійне, або щось змінне, або інтерактивне, передбачатиме чи не передбачатиме сучасні технології", - додав Дробович.

На його думку, все це може створити нові можливості і для міста, і для країни.

"І я дуже хотів би, щоб ми, перш ніж ухвалювати прості рішення, все ж порадилися. В Україні дуже багато творчих людей, які можуть запропонувати хороші рішення, зокрема і щодо знятого герба, і про те, що буде замість нього", - констатував голова відомства.

Серед іншого, Дробович наголосив, що це буде недешевий процес, зокрема йдеться про мільйони гривень, але він радий, що є потенційні меценати, які готові включатися в роботу.

На уточнювальне запитання, чи може цей проект бути завершено уже в 2021 році, голова інституту заявив, що дуже цього хотів би.

Щодо комуністичної символіки на мосту імені Патона в Києві, Дробович заявив, що говорив із представниками Київської міської державної адміністрації про це, "навіть про дуже радикальні рішення, які безоплатно готові зробити небайдужі громадяни". "Але київська влада каже, що запланована реконструкція мосту Патона, під час якої і буде демонтовано ці символи. Тому можна зараз витратити час і гроші, а можна дочекатися реконструкції", - констатував він.


Повний текст інтерв'ю з Дробовичем буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА