14:11 13.03.2020

Столичні митники вилучили 9 археологічних артефактів

2 хв читати

Предмети археології, які є артефактами пшеворської та черняхівської археологічних культур, а також часів Київської Русі, митниками вилучені під час перевірки міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з Києва до Великобританії. Повідомила Київська митниця Держмитслужби у четвер у прес-релізі.

В поштовому відправленні містився згорток з дев’ятьма наконечниками, щільно обмотаний фольгою та поліетиленовою плівкою. В декларації зазначалося, що до Великобританії прямують репліки для декору.

За висновком експертів, виявлене виявилося предметами археології, що є історичною та культурною цінністю.

Один з виявлених залізних наконечників списа довжиною 26,5 см належить до пшеворської археологічної культури (поширеної, зокрема, на території Закарпаття, Мармарощини та Галичини) та датується кінцем І – серединою ІІІ ст.

Інший залізний наконечник метального списа-дротика довжиною 12,7 см належить до черняхівської археологічної культури (поширеної, зокрема, в лісостеповій України на сході між Сіверським Донцем та Дністром, та на заході між Прутом і вздовж Бугу). Датується кінцем ІІІ - початком V cт.

Чотири автентичні залізні наконечники списів довжиною 20-26,8 см належать до доби Київської Русі та датуються кінцем XI-XIII ст.

Три залізні наконечники списів довжиною 17,5-27 см належать до XIV-XVI ст. 

Складено протокол про порушення митних правил за ст. 472 Митного кодексу України, артефакти вилучено.

Згідно прес-релізу, ринкова вартість предметів археології експертами не може бути визначена, оскільки в Україні не існує офіційного ринку збуту археологічних артефактів.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА