20:32 16.03.2020

МВС України пропонує запровадити адміністративну і кримінальну відповідальність за порушення правил щодо карантину під час короновірусу

2 хв читати
МВС України пропонує запровадити адміністративну і кримінальну відповідальність за порушення правил щодо карантину під час короновірусу

Штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм може становити від 17 тис. до 32 тис. грн, заявив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Як повідомляє в понеділок увечері прес-служба МВС України, пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення ст. 44-3 "Порушення правил щодо карантину людей", згідно з якою порушення правил карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - у розмірі від 2 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

"Тобто, адміністративна відповідальність може бути встановлена за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19", - наводить слова Геращенка прес-служба міністерства.

Заступник міністра також додав, що пропонується підвищити кримінальну відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та викласти ст.325 Кримінального кодексу України в такій редакції: "Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА