ВС оголосив перерву в розгляді справи про вклади Суркісів в ПриватБанку і законності bail-in на невизначений термін для підготовки рішення

Велика палата Верховного суду оголосила про перерву на невизначений термін у розгляді касаційної скарги Нацбанку України (НБУ), Кабінету Міністрів і ПриватБанку на рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з ПриватБанком особами та визнання недійсними договорів обміну їх коштів у банку сумою понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн, передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна".
Як уточнили в прес-службі ПриватБанку агентству "Інтерфакс-Україна", суд завершив вивчення матеріалів справи.
"Суд оголосить дату наступного засідання окремим документом і з урахуванням епідеміологічної ситуації", - повідомив юридичний радник ПриватБанку Андрій Пожидаєв журналістам.
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", засідання почалося із запізненням на годину і тривало більше 9,5 годин.
Як повідомлялося, Велика палата Верховного суду 31 січня 2020 року оголосила перерву на невизначений термін в розгляді касаційної скарги Нацбанку України (НБУ), Кабміну і ПриватБанку на рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з ПриватБанком особами та визначенні недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплених державою за 1 грн. Пізніше Нацбанк повідомив про призначення розгляду касації держави Великою палатою Верховного суду на 16 березня. Розгляд справи в понеділок почався із запізненням на годину - опівдні.
Вердикту Верховного суду в цій справі очікує Шостий апеляційний адмінсуд, який би розглядав апеляцію рішення Окружного адмінсуду про визнання незаконним націоналізації ПриватБанку, а також Госпсуд Києва в справі за позовом Ігоря Коломойського і Triantal Investments про повернення їм акцій Приватбанку.
ПриватБанк, згідно з наявною інформацією, раніше вже виконав рішення судів першої та апеляційної інстанцій на користь Суркісів, однак для Нацбанку, Мінфіну і банку, крім цих виплат, важливим є питання відстояти законність процедури bail-in, оскільки в разі програшу шляхом сім'ї Суркісів, найімовірніше, підуть інші учасники цієї процедури, загальна сума якої перевищує 29 млрд грн.
Крім цього, визнання її незаконною поставить під питання і всю націоналізацію ПриватБанку.