11:20 20.03.2020

Рахункова палата пропонує переспрямувати на боротьбу з коронавірусом 5 млрд грн бюджетних коштів

2 хв читати
Рахункова палата пропонує переспрямувати на боротьбу з коронавірусом 5 млрд грн бюджетних коштів

У державному бюджеті є мінімум 5 млрд грн, які можна спрямувати на підтримку медицини в боротьбі з коронавірусом, вважає голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

"Рахункова палата оперативно проаналізувала державний бюджет на 2020 рік. Ми чітко побачили, що є можливості для переспрямування щонайменше 5 млрд гривень на підтримку медицини. А це кошти для закупівлі тих речей, яких наразі вкрай бракує Україні – захисні медичні маски для населення, тест-системи, апарати штучної вентиляції легень", - процитувала його прес-служба Рахункової палати.

Пацкан також зазначив, що наразі в резервному фонді держбюджету не розподілені 1,4 млрд грн.

"Друге джерело, яке може використати уряд, додав голова Рахункової палати, це своїм рішенням розподілити кошти, передбачені місцевим бюджетам на стабілізаційну дотацію ‒ 0,2 млрд грн, на сьогодні ці видатки нерозподілені. Я також пропоную Верховній Раді невідкладно внести зміни до державного бюджету на 2020 рік. Адже і тут є можливості спрямувати кошти, щоб мінімізувати поширення вірусу", - додав він.

За словами Пацкана, на боротьбу з коронавірусом, зокрема, можна переспрямувати 300 млн грн, передбачених на фінансування Бюро фінансових розслідувань. Крім того, можна відкласти видатки за бюджетною програмою "Статистичні спостереження" - 1,2 млрд грн.

Крім цього, глава Рахункової палати повідомив, що за два місяці поточного року відбулася економія коштів за виплатою деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплати послуг окремим категоріям населення.

"Це сталося через меншу фактичну потребу за цими виплатами, ніж було заплановано. Крім того, у 2019 році обсяг таких видатків у жовтні змінами до закону зменшено на 1,1 млрд грн, і за рік видатки залишилися не виконані на 6,9 млрд грн. Тож є можливість переспрямувати на медицину 1,1 млрд грн"-, сказав він.

"Є ще низка бюджетних програм, видатки на які можливо зменшити, щоб надати потрібні для медицини кошти. Зокрема, підтримка реалізації комплексної реформи державного управління – 600 млн грн, адже наявна кількість фахівців із реформування значно менша, ніж передбачалося; керівництво та управління у сфері реалізації політики з питань управління державним боргом ‒ 11 млн грн, оскільки ця установа не розпочала свою діяльність; функціонування торгових представництв за кордоном ‒ 25,6 млн грн, так як видатки впродовж двох років не використовувались і перерозподілялись на інші бюджетні програми; заходи з підтримки розвитку лідерства в Україні – 13,5 млн грн", - додав голова Рахункової палати.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Буданов про дозвіл завдавати ударів західною зброєю по території РФ: це полегшить ситуацію

Усі необхідні заходи для захисту Сумської області вже вжито

Кулеба впевнений, що союзники дійдуть висновку про необхідність розширення дозволу на застосування їх озброєння для ударів по території РФ

Для понад 300 тис. родин за добу відновили електропостачання після негоди на Київщині

Генштаб ЗСУ: Найгарячіше на покровському напрямку, там наразі тривають 12 боїв

Макрон відкинув можливість передвиборчих дебатів із Ле Пен

Окупанти вдарили по Старому Салтову, постраждали три людини

Через негоду в Україні на вечір середи без світла понад 81 тис. абонентів у 360 населених пунктах - Міненерго

Зеленський у Саудівській Аравії зустрівся з прем'єром: Обговорили двосторонні відносини

У Білій Церкві відкрився 23-й центр рекрутингу української армії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА