Інтерфакс-Україна
20:13 22.03.2020

Кількість хворих із COVID-19 зростає, і після збільшення доступу до тестування це буде видно з офіційної статистики

2 хв читати
Кількість хворих із COVID-19 зростає, і після збільшення доступу до тестування це буде видно з офіційної статистики

Кількість хворих із COVID-19 зростає на очах, але тільки коли збільшиться доступ до тестування, це буде видно в офіційній статистиці, зазначає лікар-інфекціоніст, член оперативного штабу із запобігання поширенню коронавірусу в Україні Ольга Голубовська.

"До речі, схожа ситуація у всьому світі. Найрозвиненіші країни, включно з США, оголошували про брак тестів. Близько тижня тому світ подолав психологічний бар'єр в 200 тис. тільки офіційно підтверджених захворілих з початку епідемії в Китаї. І вже тільки за останній тиждень цих випадків стало 75 тис., і зараз щоденний приріст більше 30 тис. З одного боку, це свідчить про розширення доступу до тестування у всіх країнах, з іншого, звичайно, про пандемію, що зростає", - написала вона в неділю на своїй сторінці в Facebook.

Голубовська зазначила, що вже з аналізу історій хвороби перших пацієнтів можна говорити про деякі особливості перебігу захворювання: підвищення температури тіла зазвичай до субфебрильних цифр і рідко перевищує позначку в 39 градусів; незважаючи на підвищену температуру тіла і рентгенологічні ознаки пневмонії стан хворих мало порушено, симптоми інтоксикації не виражені аж до розвитку дихальної недостатності; ступінь підвищення температури тіла ніяк не пов'язаний із тяжкістю перебігу захворювання та ураженням легень.

Лікар зазначила, що можливий розвиток пневмонії навіть без підвищення температури тіла або короткочасного підвищення до 37,5 градусів; може бути тривалий низький субфебрилітет (7 днів і більше); таким хворим необхідно робити рентген навіть у разі відсутності фізикальних даних; частою скаргою є сухість у ротоглотці, що змушує пацієнтів пити більше рідини, ніж зазвичай (цей симптом треба питати активно, бо пацієнти не звертають на нього особливої уваги).

Голубовська розповіла, що при COVID-19 нежить не характерний; кашель теж не дуже інтенсивний, мокрота убога; в ротоглотці можуть бути незначні візуальні зміни у вигляді гіперемії дужок, задньої стінки, що не завдають хворим особливого занепокоєння; приблизно в 15% хворих виникають різі в очах і кон'юнктивіт; розвиток пневмоній супроводжується дуже мізерними фізикальними даними; до 5-8 дня стан може погіршуватися, знову підвищуватися температура тіла і посилюватися симптоми ураження дихальних шляхів; приблизно у 30% госпіталізованих пацієнтів і 8% амбулаторних відзначається лейкопенія, тромбоцитопенія, підвищення активності трансаміназ; немає швидкого ефекту на проведену терапію.

"Поки хворі з важкими формами не домінують. Але ми повинні бути уважні, враховуючи ці особливості, до виявлення пацієнтів, щоб вчасно призначати лікування і тим самим скорочувати кількість важких і критичних форм, що вимагають ШВЛ", - підкреслила вона.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп припустився помилок у переговорах з Росією, вважає міністр оборони Німеччини

Генштаб підтвердив ураження об'єкта ВПК РФ – заводу напівпровідникових приладів в Орловській області

Зеленський підписав закон щодо безперешкодної торгівлі з європейськими партнерами під час переходу на оновлені правила походження

Внаслідок нічних авіаударів по Купʼянську і Нечволодівці постраждали троє мирних жителів

Україна готова сприяти збільшенню самодостатності африканських партнерів, зокрема завдяки українським агротехнологіям

Туск: Україна має бути в НАТО, це питання нашої безпеки, а не симпатій

Третій заарештований у справі про підпали, пов’язаній зі Стармером, також є українцем – ЗМІ

Новообраний президент Румунії виступає за підтримку України, але проти направлення військових

Київ передає 350 тонн дизпалива для потреб ГУР

Комбат "Маґури" Ширшин пояснив причини своєї публічної заяви

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА