07:10 23.03.2020

Глава МВС пропонує збільшити дефіцит держбюджету на 200 млрд грн і реструктуризувати зовнішні борги для боротьби з коронавірусом

2 хв читати
Глава МВС пропонує збільшити дефіцит держбюджету на 200 млрд грн і реструктуризувати зовнішні борги для боротьби з коронавірусом

Прийняти екстраординарні заходи для боротьби з коронавірусом пропонує міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, зокрема, збільшити дефіцит держбюджету мінімум втричі з одночасним секвестром і провести реструктуризацію зовнішнього боргу.

"Збільшити дефіцит держбюджету - істотно, треба рахувати, але, як мені здається, мільярдів на 200 як мінімум. Не соромлячись! - такий виклик часу. Мені шкода, але доведеться", - написав він на своїй сторінці в Facebook у ніч на понеділок.

За його словами, необхідно також провести секвестр бюджету, скоротивши витрати на некритичні натепер вкладення та інвестиції, але без шкоди для лінії оборони і безпеки.

"Негайно, і в найкоротші терміни, провести реструктуризацію зовнішніх боргів України, істотно скоротивши навантаження з виплат %% (відсотків) і основного боргу в найближчі роки", - додав Аваков.

Одночасно він закликав обов'язково укласти угоду з МВФ, заручившись підтримкою в антикризових заходах, і отримати додаткове фінансування за програмами допомоги в зв'язку з пандемією коронавірусу.

На думку міністра, на час карантину повинні бути введені спеціальні виплати з державного бюджету як кризове забезпечення з вимушеного безробіття розміром близько 2,5-3 тис. грн, а також передбачити пільги з низки комунальних платежів до 50% -75%.

Профінансувати антикризові заходи, на думку Авакова, уряд зможе за рахунок спеціального Стабілізаційного фонду, який повинна створити в держбюджеті Верховна Рада.

"Жорстко припиняти спекуляції на валютному ринку і виведення антикризової гривневої маси на валютний ринок, застосовуючи законодавчі і зв'язуючі механізми", - назвав ще один пункт зі свого плану глава МВС.

Серед інших заходів, запропонованих Аваковим на час карантину, припинення виконавчих проваджень для приватних осіб на час дії карантину та відмова від нарахування процентних ставок за категоріями кредитів для приватних осіб з можливою компенсацією банкам за рахунок зниження фіскального навантаження.

"На державних підприємствах і держслужбі, підприємствах бюджетного фінансування заборонити звільнення працівників або відправку їх у неоплачувані відпустки. Компенсації втрат і витрат на цих підприємствах відрегулювати в міжбюджетних та господарських відносинах - не перекладаючи це на людей", - вважає за необхідне також глава МВС. У приватному секторі він пропонує звернутися до власників і керівників за можливості дотримуватися подібних дій.

На його думку, НБУ повинен рефінансувати банки для видачі кредитів бізнесу від малого до великого за низькими ставками 5-7% річних.

"Передбачити спеціальні заходи з встановлення паритету в зовнішньоторговельному балансі, стимулюючи імпортозаміщення", - додав також Аваков.

Він підкреслив, що без цих та інших екстраординарних заходів України буде "жахливо складно".

Міністр зазначив, що зараз проблема погіршення економічного стану людей через карантин активно обговорюється в уряді разом із прем'єром і президентом. "Переконаний, буде швидке рішення", - заявив глава МВС.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Харкові підліток "замінував" лікарню "для розваги"

Арестович: ТКГ ухвалила рішення про скликання позачергового засідання підгрупи з безпеки, дата поки що не визначена

Ситуація з коронавірусом в Україні стабілізувалася, але динаміка госпіталізацій все ще залишається на високому рівні

Польща вимагає від Брюсселя впровадити нові санкції проти РФ через ескалацію на українсько-російському кордоні

Верховний Суд розпочав розгляд справи щодо оскарження указу президента про застосування санкцій до Медведчука

Пашинян повідомив, що піде у відставку з поста прем'єра Вірменії у останній декаді квітня

Есмінець ВМС США вийшов з бази в Греції у напрямку Чорного моря

Посилені агресивні дії ВМС РФ у Чорному та Азовському морях вводять значні обмеження та блокують важливі торговельні шляхи у міжнародних водах - Таран

Концентрація російських військ у Криму і на кордоні з Україною викликає серйозне занепокоєння в американській розвідці

Засновник великої фінансової піраміди Мейдофф помер у в'язниці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА